Özgür Bir Dünya Mümkün : Çift Geziyor

Özgür Bir Dünya Mümkün : Çift Geziyor
Özgür Bir Dünya Mümkün : Çift Geziyor

“Daima güneşe dön” yaşam felsefesini benimseyen Burak Aykurt(29) – Buse Ayrancıoğlu Aykurt (26)havada, karada, suda ve online ortamda özgür bir dünyanın var olduğunu kanıtlayarak yaşamın keyfini ve tadını çıkaran bir çift.


Burak ve Buse, Instagram hesaplarında (Ciftgeziyor) gezip gördükleri yerleri paylaşarak insanlara keşfedilmemiş yerleri keşfetme imkânı ve ilhamı sunuyor. Gezip gördükleri yerleri, kamp ve doğa ile ilgili detaylı bilgileri yine Instagram hesapları üzerinden takipçileri ile paylaşan çiftin azımsanamayacak bir takipçi kitlesi mevcut. Öyle ki gittikleri her şehirde takipçileri onları misafir ediyor. Takipçileri ile güzel ilişkiler kuran çifti yöre insanları ya gezdiriyor ya da yöresel gıdalardan ikram ederek yörenin kültürünü tanımalarına yardımcı oluyor. Yurtdışından da takipçileri olan çiftin, Türkiye’yi olanca güzelliğiyle göstermesi ülkemize pek çok turistin gelmesine vesile oluyor!

Doğaya Saygı

İstanbul’da yaşayan Burak ve Buse günümüz yaşam koşullarında yeşil ve maviye hasret kalan metropol insanın aksine zamanlarının çoğunu doğada geçiriyor. Doğadan aldıkları ilhamla yaşam felsefelerini oluşturan ve benimseyen Buse- Burak çifti yalnızca gezip yeni kültürler tanımakla kalmıyor. Kültür alışverişi esnasında içinde bulundukları doğaya da katkılar sunuyor.

Gezileri sırasında sokak hayvanlarını besleyen çift, doğadan aldıkları ilhamı yine doğaya döndürerek bulundukları bölgede çöp toplama etkinliği düzenliyor ve bölgeden doğaya zarar veren ziyaretçilerin ayak izlerini siliyor. Instagram.com/Ciftgeziyor hesaplarında takipçileriyle bu anları paylaşarak hem sosyal bir sorumluluğa gönderme yapıyor hem de insanları bu etkinliklere davet ediyorlar.

İşleri Onlara Engel Değil

Burak ve Buse’nin mesleği E-Ticaret Uzmanlığı. Aynı zamanda Sosyal Medya Uzmanlığı da yapan çift Yazılım Mühendisliği de okuyarak işleri ile ilgili pek çok alanda isimlerini duyuruyor. Kendileriyle birlikte bu işi yapan kişilerin de gelişmesini hedef edinen çiftimizden Burak,  Ticaret Odaları ve İhracatçılar Birliği gibi yerlerde E-Ticaret eğitimleri veriyor. Çiftin hedefi ise işlerini tamamen online ortamlar üzerinden icra ederek alıştıkları doğadan kopmamak ve bu şekilde yaşamlarını sürdürmek.

“ Doğaya Katkı Sunmak Mümkün”

Covid- 19 nedeniyle düğünlerini 2021 yılına erteleyen Aykurt çifti nikâh törenlerinde misafirlerine fidan dağıtarak doğaya katkı sunmanın mümkün olduğunu herkese göstermiş. Klasikleşen nikâh şekerleri ya da doğaya zarar veren hediyeler yerine misafirlerinin dikebilecekleri fidanları onlara sunan Burak ve Buse herkesin hayatında kalıcı bir anı bırakıyor.

Düğünlerini 2021 yılında yapmayı planlayan çift, sıradan düğünlerin aksine kendilerinden izler taşıyan, özgürlük ve sevgi odaklı olan kamplı bir düğün hayali kuruyor. Çiftsevdikleriyle birlikte olacakları kamp düğünü için 2021 yılını bekliyor.

Dünya Turu İçin Sponsor Arayışı

Pek çok kişiye ilham olan ve paylaştıkları yerleri gidip görme heyecanı uyandıran çiftin sayfalarını takip ederek Türkiye’ye gelen pek çok yabancı turist de var. Çift olarak gezmenin keyfini birbirlerine olan sevgilerinden ve birbirleriyle keyifli zaman geçirmelerinden alan çift yaşadıkları bu deneyimleri herkese öneriyor ve sayfalarında bunu bolca paylaşıyor.

Ülkemize pek çok yabancı turistin gelmesine vesile olan ve gezilerindeki her ayrıntıyı sosyal medya aracılığıyla takipçiler ile paylaşan çiftin gelecek hedefleri arasında dünya turu bulunuyor ve bunun için de sponsor arayışları devam ediyor.

Kendini ve Çevreni Geliştirmek

Profesyonel olarak Dalgıçlık yapan ve Türkiye’nin pek çok noktasında dalışlar gerçekleştiren Burak ve Buse’nin aynı zamanda Ticari Drone Lisansları da mevcut.Burak aynı zamanda Yamaç Paraştü lisanslı pilotu ve Profesyonel Satranç Oyuncusu.

Instagram hesapları üzerinden kamp ve doğa hayatı hakkında da eğitici bilgiler paylaşan, gezip gördükleri yerlerin kültürünü paylaşan Burak- Buse Çiftinin https://www.instagram.com/Ciftgeziyor/hesabına bakmanız yeterli!

ozur bir dunya mumkun cift geziyor

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar