Zhengzhou Metrosu Sinyalizasyon İhalesini Thales Kazandı

Zhengzhou Metro
Zhengzhou Metro

Thales SEC Transport, Çin’in Zhengzhou Metro 6. hattı için yeni bir sinyalizasyon sözleşmesi imzaladı. Thales SEC Transport, sıfır operasyon kesintisi elde etmeyi amaçlayan Zhengzhou Metro hattı 6 Faz 1 projesi için yenilikçi bir sinyalizasyon sistemini oluşturacak. Tstcbtc ® 2.0 sinyal sistemi, Şangay Metro hattı 5 ve Hat 14 projelerinde kullanılmata olup, Çi’in Zhengzhou Line 6 Faz 1 projesi, kentsel hareketliliği önemli ölçüde artıracak olan kentsel demiryolu transit inşaatındaki en önemli projelerden biridir.


Hat, Jiayu şehir istasyonundan Xiaoying istasyonuna, toplam çalışma uzunluğu 39.2 km (2.8 km yükseltilmiş, 36.4 km yeraltı), 26 istasyondan (bir yükseltilmiş ve 25 yeraltı) geçerek ve dokuz değişim istasyonu da dahil olmak üzere çalışır.

TST’NİN Zhengzhou’da ödüllendirildiği ilk sinyal projesi olarak, TST’NİN Çin’in anakarasındaki 15 şehre genişleyen iş ayak izini temsil ediyor. Yeni verilen Sözleşme, bu TST kendi kendini geliştiren teknolojinin sadece Şangay pazarı tarafından değil, aynı zamanda daha geniş bir Çin pazarı tarafından da tanındığını ve Thales’in ortak girişim aracılığıyla araştırma ve geliştirmeyi yerelleştirme stratejisinin büyük başarısını gösterdiğini gösteriyor.

Thales JV in China – Thales SEC Transport (TST), kısa bir süre önce Zhengzhou Metro ile şehir Metro hattı 6 Faz 1 projesi için yenilikçi TSTCBTC 2.0 sinyal sistemini sağlamak üzere bir sözleşme imzaladı. Bu, TST’NİN Zhengzhou’da ödüllendirildiği ilk sinyal projesidir ve şirketin iş ayak izini Çin’in anakarasındaki 15 şehre genişletmektedir.

Henan eyaletinin başkenti ve Çin’in Orta ovaları şehir kümesinin ana şehri olan Zhengzhou, önemli bir coğrafi avantaja sahiptir. Zhengzhou Line 6 Faz 1 projesi, kentsel hareketliliği önemli ölçüde artıracak olan kentsel demiryolu transit inşaatındaki en önemli projelerden biridir. Hat, Jiayu şehir istasyonundan Xiaoying istasyonuna, toplam çalışma uzunluğu 39.2 km (2.8 km yükseltilmiş, 36.4 km yeraltı), 26 istasyondan (bir yükseltilmiş ve 25 yeraltı) geçerek ve dokuz değişim istasyonu da dahil olmak üzere çalışır. Şehrin Zhongyuan Bölgesi, Erqi bölgesi ve Zhengdong yeni Bölgesi arasındaki ulaşım bağlantılarını güçlendirecek ve aynı zamanda Xingyang Donglin Lake District’i demiryolu transit hizmet alanına dahil etmek için batıya doğru genişleyecektir.

Proje, TST tarafından geliştirilen yenilikçi bir sinyal sistemi olan TSTCBTC 2.0 üzerinde tam bir IPR (fikri mülkiyet hakları) ile çalışacaktır. Devrim niteliğindeki ikili CBTC (Communication Based Train Control) mimarisi ile sistem, yüksek düzeyde artıklık ve kullanılabilirlik yaratarak operasyonlarda sıfır kesinti sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, yol kenarındaki ekipmanı önemli ölçüde basitleştirir ve yaşam döngüsü maliyetlerini azaltır, böylece bakımı büyük ölçüde kolaylaştırır.

Sistemin yüksek kullanılabilirliği ve güvenilirliği, Çin’in ilk metro hattı olan Şangay Metro hattı 5’te, işletme, inşaat ve yenilemenin aynı anda gerçekleştirildiği doğrulandı. Ayrıca, Şangay Metro hattı 14, 2021 yılında hizmete girmesi planlanan GOA4 FAO (tam otomatik çalışma) model hattı, aynı zamanda sinyal sistemi olarak tstcbtc ® 2.0’ı seçti.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar