Mustafa Ceceli

2 Kasım 1980 doğumlu sanatçı Ankaralıdır. İlk olarak Ankara Üniversite’si Veterinerlik bölümünü kazanmıştır. 3. sınıfta iken Yeditepe Üniversite’si İşletme Bölümünü kazanarak Ankara’yı bırakarak İstanbul’a gelmiştir. Profesyonel müzik hayatı o yıllarda başlamıştır.


Müziğe ilk ilgisi ailesin tarafından küçük yaşlarda fark edilmiş, piyano dersini aldığı hocası konservatuar eğitimi alması gerektiği söylemiştir. Küçük yaşlarda bir dizi (Köy Doktoru) ve Can Suyu adlı filmde rol aldı. Üniversite yıllarında demo kayıtlar yapan Mustafa Ceceli ilk profesyonel işini 2003 yapma fırsatı bulunmuştur. Merih Ermakastar’ın şarkılarının aranjörlüğünü yapmıştır. Daha sonra Kenan Doğulu’nun şarkılarına aranjörlük yaparak çıkış yakalamış ve Sezen Aksu ile tanıştı ve ‘İkili Delilik’, ‘Gidemem’ ve ‘Hükümsüz’ şarkılarına düzenlemeler yaptı. Aynı zamanda Sezen Aksu ile aynı sahneyi paylaşarak yükseliş yakaladı. Enbe Orkestra’nın 2007 yılında çıkardığı albümde konuk sanatçı oldu. Sezen Aksu’nun ‘Unutamam’ adlı şarkısını seslendirdi. Mustafa Ceceli seslendirdiği bu şarkı ile 35. Altın Kelebek Ödülleri’nden ‘En İyi Çıkış Yapan Solist’ ödülüne layık görüldü.

İlk single şarkısı olan ‘Limon Çiçekleri’ni 2008 yılında çıkardı ve çok sevildi. Daha sonra ‘Mustafa Ceceli’ adlı ilk albümü çıkardı. 37. Altın Kelebek Ödüllerinde bu kez ‘En İyi Çıkış Yapan Sanantçı’ ödülünü aldı. İkinci albümünü ise 2012 de ‘Es’ adı ile çıkarmıştır. Bu albümdeki 2 şarkısı TTnet Müzik’in en çok dinlenen şarkılar listelerine girdi. Bu şarkı 2013 yılında 3. Pal Fm Müzik Ödülleri ve 10. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Şarkı’ ödülünü aldı. 2015 Yılında Kalpten albümünü çıkardı ve Ege Üniversitesi 4. Medya Ödülleri’nden ‘En İyi Albüm’ ödülünü aldı. Yine aynı yıl İrem Derici’nin seslendirdiği Kalbimin Tek Sahibine adlı şarkının aranjörlüğü ile kendisine 3. Türkiye Müzik Ödülleri’nden ‘En İyi Aranjör’ ödülü verilmiştir. Aşk İçin Gelmişiz ve Zincirlerimi Kırdı Aşk ile 2 tane daha albümü bulunmaktadır. Hit Mp3 indir 2020

Müziğin yanı sıra aranjörlüğe devam etmektedir. Mustafa Ceceli’nin aranjelerini yaptığı kişiler arasında Ajda Pekkan, Sertap Erener, Nil Karaibrahimgil, Tarkan, Nilüfer, Emre Aydın, Murat Boz ve birçok ünlü şarkıcı yer almaktadır.

Albümler

2009: Mustafa Ceceli
2012: Es
2014: Kalpten
2015: Aşk İçin Gelmişiz
2017: Zincirimi Kırdı Aşk
2020: Mustafa Ceceli Rüyalara Sor Albüm indir
Kaynak: Yeni Mp3 indirsohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar