Yöresel Domates Salçası ve Konserve Ürünleri

Doğal beslenmenin tadına bir kere vardığınızda, bir daha bırakmak istemeyeceğinizi biliyor musunuz? Domates salçaları, bu konuda ilk akla gelen lezzetlerden biridir. Türk mutfağında olmazsa olmazlardan biri olan, yaz aylarının sofralarda eksilmez lezzetlerinden biri domates ile birçok çeşit yemek yapılır, çok çeşitli soslar pişirebilirsiniz.


Salça sosları, püre ya da salça gibi domates salçaları yapabileceğiniz, uzun süre özel kavanozlarda ya da konservelerde saklayabileceğiniz bu lezzetler, sebze yemekleriyle birleştiğinde harika tatlar ortaya çıkartır. Tuz ve baharatlarını tam attığınızda, nefis yemekler yapmanın en büyük eksik yanı her zaman salçalar olmuştur. Lezzetli salça yapma konusunda usta olduğunuzda ise, eksik yanınızı tamamlar ve her yemeğin vazgeçilmezi domates salçası ile nefis yemeklere sahip olabilirsiniz.

A, B, C, E ve K vitaminleri açısından zengin olan domatesin içerisinde bulunan potasyum, fosfor, kalsiyum, demir, mineral ve sodyum gibi birçok şey yer almaktadır. Domates salçalarında da bu besin değerleri yüksek değerlerde yer alırken vücudunuzun üretebildiği her şeyi en iyi şekilde üretir, en lezzetli yemeklerinizi böylelikle yapabilirsiniz. Vücutta dengeli beslenmeyi başaracağınız, diyabet hastalarının en çok tükettiği besinlerden biri de salçalar olduğu bilinir.

Konserve Ürünlerin Faydaları 

Yaz aylarının sonuna doğru salçalık çıkan domatesler, ev hanımlarının vazgeçilmez zaman harcadıkları süreçleridir. Eğer bu konularda yeterli vaktiniz yoksa bununla ilgili olarak siz de hazır olarak Çanakkale’den sofralarınıza ulaşan Fide ile tanışın. Taze ve adından da anlaşıldığı üzere tarladan yemeklerinize kadar üreticisi olan bu marka ile 1974’ten bu yana Çanakkale topraklarında salça ve konserve üretimi ile ne kadar lezzetli üretimlere sahip bir tesisi olduğunu yaşayarak öğrenebilirsiniz.

Mutfaklarınıza gelecek olan bu besin değerleri yüksek lezzetlerde sadece salça değil aynı zamanda konserve olarak ton balığı gibi lezzetlere de her zaman ulaşabilirsiniz. Gıda yönetmeliklerine en uygun şartlarda uyarak konservelenmiş olan besinlerle beraber küçük konserveler şeklinde siparişlerinizi verebilir ve en çok acıktığınız anlarda, yemek yapamayacak kadar yorgun olduğunuzda ya da lezzetli bir yemeğe en güzel dokunuş olarak salçalarınızla yanıt vermeye ne dersiniz?sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar