Aydın Çine Demiryolu Hattı Bölge İçin Çok Önemli

Aydın Çine Demiryolu Hattı Bölge İçin Çok Önemli
Aydın Çine Demiryolu Hattı Bölge İçin Çok Önemli

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, TCDD İzmir 3. Bölge Müdürü Murat Bakır’ı ziyaret etti. Ziyarette Aydın-Çine demir yolu hattı ile ilgili değerlendirme yapıldı.


AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, TCDD İzmir 3. Bölge Müdürü Murat Bakır’ ı ziyaret etti. Ziyarette Aydın-Çine Demir yolu hattı ile ilgili değerlendirme yapıldı. Değerlendirme toplantısına Demiryolu modernizasyon Servis Müdürü Mustafa Keskin de katıldı. Çine -Aydın-İzmir karayolu üzerinden yılda yaklaşık olarak, 1 milyon ton feldspat ve kuvars madeninin taşındığını belirten AYSO Başkanı Şahin, planlanan 40 km’lik bu demir yolu hattının bu sebeple bölge için önemli olduğunu, madencilik sektörünün de yılda %10 büyüdüğünü düşünürsek ihtiyacın daha da artacağını ifade etti.

TCDD 3. Bölge Müdür Vekili Murat Bakır, Aydın-Çine Demiryolu hattı ihalesini alan firmanın hazırladığı projeleri yakın zamanda Bölge Müdürlüğü’ ne teslim edeceğini, bu projeler üzerinden de gerekli değerlendirmelerin yapılıp, TCDD Genel Müdürlüğü’ ne ileteceklerini ifade ettti.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar