Yılbaşında İETT Seferleri

yilbasinda iett seferleri
yilbasinda iett seferleri

31 Aralık Perşembe 21.00 ile 4 Ocak Pazartesi saat 05.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması sırasında İETT, hafta sonu sefer tarifesine göre seferler düzenleyecek.


Covid-19 nedeniyle yaşadığımız sıkıntılarla geçen 2020’nin son akşamında ve yeni yılın ilk günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yılın son gününe, 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’da başlayacak kısıtlama 4 gün boyunca sürecek ve 4 Ocak Pazartesi sabah saat 05.00’da sona erecek.

Kısıtlama döneminde 1 Ocak Cuma günü İETT otobüsleri Pazar günü sefer tarifesine göre seferlerini yapacak. Cumartesi günü Cumartesi sefer tarifesi ile Pazar günü yine Pazar sefer tarifesi ile yolcu taşınacak. Kısıtlama boyunca filo takip merkezi anlık yoğunlukları belirleyip ilave seferler için yedek araçları hemen devreye sokacak.

Metrobüs hattında ise 1 ve 2 Ocak günleri Cumartesi sefer tarifesine göre seferler düzenlenecek. 3 Ocak Pazar günü ise Pazar sefer tarifesine göre seferler yapılacak. Metrobüs Komuta Merkezi yoğunluğu anlık olarak takip ederek gerekli olursa hatta ek araçlar çıkaracak.

Not: İBB Meclisi Kararı’na göre 01.01.2021 tarihinde İstanbulkart’ınızla ücretsiz ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı hatları ve Adalar elektrikli hatlarında ücretsiz uygulaması geçerli değildir.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar