Keçiören’den Kızılay’a Aktarmasız Metro Ulaşımı Sağlanacak

keciorenden kizilaya aktarmasiz metro ulasimi saglanacak
keciorenden kizilaya aktarmasiz metro ulasimi saglanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1 milyar 142 milyon lira proje bedelli AKM-Gar-Kızılay metrosunun Kızılay kesimi için tünel kazımını başlattı. Metro hattının 2022 yılının sonunda hizmete gireceğini bildiren Karaismailoğlu, son 18 yılda tüm Türkiye’de demiryollarına 171.6 milyar lira yatırım yapıldığını dile getirdi.

AKM-Gar-Kızılay metrosu 2022 yılında hizmete girecek

Metro hattının 2022 yılının sonunda hizmete gireceğini bildiren Karaismailoğlu, son 18 yılda tüm Türkiye’de demiryollarına 171.6 milyar lira yatırım yapıldığını dile getirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca açılan raylı sistemlerde günlük 6 milyon 500 bin yolcu taşındığına dikkat çeken Karaismailoğlu, Ankara’daki kent içi raylı sistem uzunluğunu 4.5 kat artırdıklarına işaret etti.

“Ankara’nın tüm kent içi raylı sistem ihtiyaçlarını karşılayacağız”

12 ilde toplam 812 kilometre kent içi raylı sistem bulunduğunu dile getiren Bakan Karaismailoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca hizmete açılan 312 kilometrelik raylı sistemlerde günlük 6 milyon 555 bin, yılda da 2 milyar 393 milyona yakın yolcu taşındığını aktardı. “Halka hizmeti, Hak’ka hizmet” olarak gördüklerini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümüne giderken, Ankara’nın tüm kent içi raylı sistem ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ifade etti.

Bakan Karaismailoglu tören öncesi, AKM-Gar-Kızılay proje teknik sunumu ve Ankara ile ilgili brifing aldıktan sonra TBM makinasına start verdi.

Günceleme: 19/01/2021 17:31

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar