TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük İşyeri Ziyaretlerine Başladı

tcdd tasimacilik genel muduru hasan pezuk isyeri ziyaretlerine basladi
tcdd tasimacilik genel muduru hasan pezuk isyeri ziyaretlerine basladi

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü görevine başlayan Hasan Pezük İstanbul Bölge Müdürlüğü işyerlerinde incelemelerde bulundu.


8 Ocak 2021 tarihinde İstanbul Bölge Müdürlüğü birim yöneticileri tarafından verilen brifingte bölgede yürütülen faaliyetler, karşılaşılan sorunlar, çözümler ile pandemi süreci ve sonrasında yolcu ve yük taşımacılığı değerlendirildi.

Bölge işyerlerini de ziyaret eden Genel Müdür Pezük, meslek hayatında raylı sistemlerle ilgili çok güzel projelere imza attığını ve bu sistemin sağlıklı olarak işletilmesinde nitelikli insan kaynağının çok önemli olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Demiryolu sektörü çok büyük bir ailedir. Günde binlerce ton yükün, binlerce kişinin bir yerden bir yere ulaştırılması hiç de kolay bir iş değildir. Öncellikle emniyet kurallarına uyulmasını ve çok iyi bir koordinasyonun sağlanmasını zorunlu kılmaktadır. Tüm çalışma arkadaşlarımın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesini rica ediyorum. Pandemi sürecinde özellikle yük taşımalarında yakaladığımız performansımız pandemi sonrasında giderek artacaktır. Yine yolcu sirkülasyonunda da önemli bir artış olacaktır. Bu artışın en fazla yaşanacağı şehirlerimizden birisi de İstanbul’dur. Burada gerekli hazırlıkları, planlamaları yapmamız ve aksaklıkları, sorunları ertelemeden çözümüne yönelik gerekli tedbirleri almamız gerekiyor. ”

Pezük, demiryolu sektörünün içerisinden gelen birisi olarak sektörün her geçen gün güçlendiğini görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, “ Demiryolu güçlenen bir Türkiye, her alanda daha da güçlenmektedir. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde aynı hedefe doğru kararlılıkla yürüyelim. Bu hedefe kilitlenen tüm demiryolcu arkadaşlarımla birlikte büyük bir uyum içerisinde çalışacağımıza inanıyorum.” dedi.


sohbet

1 Comment

  1. .genel kural olarak bir kuruma dişarıdan üst yönetici atanması kabul edilemez..her kurumun kendine özgü özllikleri vardır bu sebeple kurum içinden yetişmiş bir uzmanın yönetici olması istenir.dışaarıdan gelen kişi işi kavrayınca görevden alınır tekrar liyakatsız biri atanır.bu durum kuruma zarar verir…demiryollarının heryıl zarar etmesine de sebep olan bu uygulama yanlıştır.sn pazuk raylı sistemlere pek yabancı olmasa da .bildikleri yeterli sayılamaz İETT deki işiletme çok farklıdır..tcdd de meslekler görevler şartlar farklıdır.yeni gelen üst yönetici ,deyimleri anlayana kadar 6 yıl geçer.meslekleri ve çalışma şartlarını anlaması için de 10 yıl…danışmanları ve kızaktaki uzmanları zaren destek olmaz. tcdd için fedakarlık iyi niyet hoşgörü ve adalet önemlidrir.başarılı olur inşallah

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar