Bayramda Kısıtlamadan Muaf Vatandaşlara EGO Otobüsleri, Ankaray ve Metro Ücretsiz

bayramda ego otobusleri ankaray ve metro ucretsiz
bayramda ego otobusleri ankaray ve metro ucretsiz

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçları, Ramazan Bayramı’nda ücretsiz hizmet verecek.

EGO’dan yapılan açıklama şöyle; “Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılım hızının kontrol altına alınması amacıyla 29 Nisan 2021-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle toplu taşıma araçlarının saatleri ve çalışma programı, EGO Genel Müdürlüğünce yeniden planlanarak duyurulmuştu.

Bu tarihler arasında bulunan ve 13-14-15 Mayıs 2021 tarihlerine rastlayan Ramazan Bayramı’nda Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan “İlk Mahalli İdare seçimlerine kadar dini ve milli bayram günlerinde saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması …” Kararı gereğince, sokağa çıkma kısıtlaması muafiyeti bulunan vatandaşlarımız, EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabileceklerdir.

Güncel servis saatlerimize “ego.gov.tr” internet adresindeki “Şehir İçi Ulaşım Bilgi Sistemi/Web Bilgi Sistemi” ve EGO CEP’TE uygulamamızdan erişilebilecektir.

Toplu taşıma sistemlerimizdeki yoğunluk, Kuruluşumuzca anlık olarak takip edilmektedir. İhtiyaç duyulması halinde servis planlamasında gerekli değişiklikler yapılacaktır.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar