Göğüs Büyütme Operasyonları

Gogus Buyutme Operasyonlari
Gogus Buyutme Operasyonlari

Günümüzde yapılan göğüs büyütme operasyonları kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlardan birisidir. Ülkemizde sıkça yapılan bu operasyon oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Bu operasyonun amacı yapı olarak küçük, gelişmemiş veya doğum sonrası küçülmüş göğüsleri büyütmek oluyor.

Göğüs büyütme operasyonlarında protez veya implant olarak adlandırılan ve silikondan yapılmış doğal malzemeler göğüs dokusunun altına yerleştirilir ve göğüslerde büyütme işlemi yapılıyor. Son günlerde yaşanan tıbbı gelişmeler sonucu hastaların kendi vücudundan alınan yağ transferleri ile de meme büyütme operasyonu yapılabiliyor.

Göğüs estetiği hakkında

Göğüsler kadınlık figürü ve kadın beden algısı açısından sahip olunan en önemli organlardır. Memeler hem ruhen hem de bedenen kadını kadın yapan en önemli vücut parçasıdır. Küçük ve problemli memeler her daim kadının bilinçaltını rahatsız edebiliyor. Küçük memelere sahip olan kadınların yaşadıkları psikolojik sorunlar nedeni ile ciddi bir özgüven problemi ortaya çıkabiliyor ve bu kadınlar bir elbiseyi rahat taşımayı dahi sorun haline getirip mutsuz olabiliyor.

Göğüs estetiği operasyonları kadınların yaşadığı her tür göğüs sendromuna karşılık getirilen en etkili çözümdür. Büyük ya da sarkık memeler için yapılan meme küçültme ve göğüs dikleştirme operasyonları ile birlikte küçük göğüslere sahip olan kadınları için yapılan meme büyütme operasyonları ihtiyaç duruma göre hekim tarafında belirleniyor.

Meme estetiği alanında yapılan en başarılı operasyonlar için Doç. Dr. Sevgi Kurt ile iletişime geçebilirsiniz.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar