Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti
Abone Ol  


Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etti. Resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde “Elvan’ın görevden af talebi kabul edildi” denildi. Bakan Elvan’ın Merkez Bankası faiz indirimiyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fikir ayrılığı yaşadığı öne sürülüyordu. Elvan’ın yerine Nureddin Nebati atandı.

Merkez Bankası faiz kararı öncesi konuşan Eski Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, “Enflasyonda maalesef arzuladığımız seviyede değiliz. Hedeflediğimiz büyümenin ön koşulu fiyat istikrarından geçiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

yeni hazine ve maliye bakani nureddin nebati oldu

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etti. Lütfi Elvan’ın yerine, Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati atandı.

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı.

Tekstil işiyle uğraştı, akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti üyesi olan Nebati’nin, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, TÜGVA, Önder, Utesav üyelikleri bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar