TCDD Çankırı Makas Fabrikası, TS EN 13232 Belgesi Alarak Kamuda Bir İlke İmza Attı

TCDD, TS EN 13232 Belgesi Alarak Kamuda Bir İlke İmza Attı
TCDD, TS EN 13232 Belgesi Alarak Kamuda Bir İlke İmza Attı
Abone Ol  


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) özverili çalışmalarının meyvelerini almaya devam ediyor. Demiryollarına makas üreten en önemli merkezlerden biri olan ve 1992 yılından itibaren kendi tasarım, projelendirme ve AR-GE’si ile TS EN 13232 demiryolu uygulamaları-demiryolları standartlarına uygun olarak makas üreten TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından TS EN 13232 demiryolu uygulamaları-demiryolları standartlarına uygunluk belgesini almaya hak kazandı.

Türkiye’nin demiryollarında makas ihtiyacını karşılayan önemli merkezlerden olan ve yüzde 93 yerlilik oranı ile çalışmalarını sürdüren TCDD Çankırı Makas Fabrikası, TSE tarafından yapılan incelemeler sonucunda kalite yönetim sistemi, üretim yeterliliği, makine tezgâh parkı ve kapasite açısından uygunluğu tespit edilerek “TS EN 13232 Uygunluk Belgesi” almaya hak kazandı. Bu belge TSE tarafından ülkemizde ilk defa TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğüne verilmiş oldu. Fabrika ayrıca ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi. ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine de sahip olma özelliğini taşıyor.

“TSE Uygunluk Belgesi” TCDD Genel Müdürlük Binası’nda yapılan törenle TSE Başkanı Prof. Dr. Adem ŞAHİN tarafından TCDD Genel Müdürü Sayın Metin AKBAŞ’a takdim edildi. Törende konuşma yapan Genel Müdür Akbaş, “Fabrikamız demiryolu makas üretiminde önemli bir yere sahip. Personelimizin özverili çalışmaları sonucunda TSE tarafından bu belgeyi almaya hak kazandık. Bir kamu kuruluşu olarak bu belgeyi almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” sözlerini kaydetti.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar