BAE Altın ve Elmas Talebi Alıyor

alromaizan
alromaizan
Abone Ol  


COVID-19 pandemisi nedeniyle neredeyse bir yıllık tecrit ve katı kısıtlamaların ardından BAE altın mücevher talebi toparlandı. Dünya Altın Konseyi’ne göre, BAE’de bu yılın üçüncü çeyreği, geçen yılın aynı dönemine göre %116 oranında altın mücevher talebinde artışa tanık oldu.

Başta turizm sektöründeki iyileşme olmak üzere birçok neden bu talebi etkiledi. BAE’yi ziyaret eden turist sayısı, özellikle Hindistan’dan artıyor. Havaalanlarının yeniden açılması, uluslararası uçuşlar ve başarılı aşılama programları müşterilerin güvenini kazanmaya yardımcı oldu.

BAE, pandemiyi kontrol altına almayı başaran en sorumlu hükümetler arasında yer alıyor ve bu, turistleri seyahat etmek için en güvenli yer olarak seçmeye iten ana nedenlerden biri.

Altın ve mücevhere olan talep, özellikle şehre daha fazla ziyaretçi davet edecek olan DSF (Dubai Shopping Festival) ve Dubai Expo2020 ile yıl sonuna kadar artmaya devam edecek. Expo yaklaşık iki ay önce başladığından beri, bir milyondan fazla ziyaretçi Dubai’yi ziyaret etti.

Dubai, dünyanın en saf altınlarından birini satma konusunda iyi bir üne sahiptir. Dubai’deki altın fiyatları en düşük fiyatlardan biri olarak kabul edildi ve oradaki altın takı çeşitliliği inanılmaz. Birçok markanın enfes tasarımlarını satan altın mağazalarının bulunduğu küresel bir pazar olması, onu gerçekten altın satın almak için en iyi yer haline getiriyor.

Dubai’deki birçok altın mağazası, altın, elmas, inciler ve diğer değerli metaller ve değerli taşlardan oluşan benzersiz mücevher tasarımları sunar. BAE’deki prestijli altın dükkanlarından biri, altın ve mücevherat için Al Romaizan’dır. BAE, Umman ve Katar’da geniş kapsama alanına ve çeşitli mağazalara sahip KSA merkez tabanlı bir kuyumcu.

Al Romaizan BAE’nin neredeyse tüm BAE emirliklerinde 50’den fazla altın mağazası var. Kaliteli altın, pırlanta ve inci mücevher ürünlerinin yaklaşık %70’ini yerel olarak tasarlar ve üretirler. Yaklaşık iki yıl önce, GCC dışındaki sakinlerin istedikleri zaman altın takı satın almalarına izin veren bir çevrimiçi mağaza başlattılar.

BAE’de ve neredeyse tüm Orta Doğu’da altın talebindeki bu iyileşme ve artışla birlikte, önümüzdeki yıl için aynı hızda devam etmesi daha olasıdır. Bu, Al Romaizan gibi büyük altın dükkanlarını ve şirketlerini en iyi fiyatlarla en iyi mücevherleri sunmaya devam etmeye teşvik edecektir.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar