Osmaneli İstasyonu, Lojistik Merkezi Olacak

Osmaneli İstasyonu, Lojistik Merkezi Olacak
Osmaneli İstasyonu, Lojistik Merkezi Olacak

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Habertürk kanalında gündeme getirdiği Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Bandırma YHT hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin yaptığı açıklamada; Bakanımız Osmaneli İstasyonunun 2020 yılında yapılan ihalede projede yer aldığını ifade etti. Osmaneli-Yenişehir hattında tüneller açılmaya başladı. Çalışmalar hızla devam ederken Osmaneli Belediyesi olarak çalışmalara her türlü desteği veriyoruz.İlçemizi 2750 metrelik tünelle alttan geçen Yht Hattı eski İstanbul-Ankara hattına bağlandıktan sonra,İstanbul-Eskişehir-Ankara Yht hattına bağlanacak.Yolcu taşımacılığının yanında projede yapılan değişikle yüksek hızlı yük taşımacılığını da içeren hat tamamladığında Osmaneli İstasyonu tam bir lojistik merkezi olacak.

“Osmaneli kuruluş Yeri olarak her medeniyet döneminde yolların kesiştiği bir noktada lojistik merkezi olmuştur.Günümüzde de bu özelliğini sürdüren ilçemiz Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Bandırma Yht Hattının tamamlanması ile birlikte çok özel bir statü kazanacak.Osmaneli sanayi de tercih edilen ve yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği kent oldu.Tarım açısından da lojistik merkezi olacak ilçemiz,turizm açısından da çok kolay ulaşılabilir bir konuma gelecek.Projede yer alan Osmaneli YHT istasyonumuz ilçemize büyük değer katacak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği ve bizzat takip ettiği YHT hatlarının kesiştiği bir merkez olarak Osmaneli yükselişini çok hızla sürdürecek. Osmaneli ilçemizin gelişiminde projelerimize büyük değer veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na ve lojistik merkezi olmamız için destek olan Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya ve İl Başkanımız Serkan Yıldırım’a teşekkür ediyoruz”dedi.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar