Eski Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Eski Galatasaray Baskani Dursun Ozbek Kimdir Kac Yasinda ve Nereli
Eski Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli

Eski Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in 4-11 Haziran’da yapılması planlanan başkanlık seçimleri için aday olmaya karar verdiği iddia edildi. 30 Nisan öncesi camiadaki birçok ismin aday olması için talepte bulduğu Dursun Özbek, o dönem aday olmayı doğru bulmadı. Galatasaray’ın basketbol maçına giden ve taraftardan büyük bir sevgi gören Özbek’in bu olayın ardından aday olmaya karar verdiği iddia edildi.

Dursun Özbek kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Dursun Aydın Özbek (Doğum tarihi 25 Mart 1949, Şebinkarahisar), Türk iş adamı, 36. Galatasaray SK başkanıdır. Galatasaray Lisesi ve İTÜ Makina Mühendisliği mezunudur. 1974 yılından beri otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Özbek, 1988 yılından beri ise turizm sektöründe Nippon ve Point Hotel zincirleriyle İstanbul ve Ankara’da, Kimeros ve Mabiche otelleriyle de Antalya’da hem yatırımcı hem de işletmeci olarak faaliyet göstermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

2011 yılında Ünal Aysal’ın yönetiminde yer alan Özbek daha sonra o yılki kulüp aidatını unuttuğu için yönetime giremeyeceği anlaşıldı ve yönetim kurulu listesinden çıkarıldı. 2014 yılında Duygun Yarsuvat’ın başkanlığında Galatasaray SK Yönetim Kurulu’na seçildi ve başkan yardımcısı oldu. 23 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı sonucunda aldığı 2800 oyla Galatasaray’ın 36. Başkanı oldu.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın 11 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı toplantıda Kulüpler Birliği Başkanı seçildi.

20 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurulu’nda rakibi Mustafa Cengiz’e yenildi. Galatasaray Başkanlığı ve Kulüpler Birliği Başkanlığından ayrılmıştır.

Yeniden aday olan Özbek 26 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen Galatasaray 101. olağan genel kurulunda Özbek 1361 oy alıp seçimi ikinci tamamlamıştır.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar