Köpek Malzemeleri ve Köpek Yatakları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

kopek tasmasi
kopek tasmasi

Evcil bir köpek ile yaşamak insanoğlunun sahip olabileceği en güzel duygulardan biridir. Konu bir köpek olunca da onlarla yaşamanın da sorumluluklar getirdiği ve ne gibi ihtiyaçlarının olabileceği gelir hemen aklımıza. Bir köpek sahiplendiğinizde onun bütün eşyalarının tam olmasını isteriz. İşte bu konuyu sizin için ele aldık ve bir köpek için gerekebilecek tüm eşyaları sizler için listeledik, işe köpek malzemeleri listesi:

Köpek Yatakları

Bahçeli bir eviniz varsa, bir değil iki adet köpek yatağı almanızda yarar var. Çünkü köpeğinizin sürekli olarak nerede yatmak istediğini kontrol edemezsiniz. Köpek yatakları onlar için çok önemli olup, birini evin içine diğerini ise bahçeye koymanız gerekmektedir. Köpeğinizin farklı alanlarda uyurken nasıl da huzurlu ve mutlu olduğuna şahitlik edebilirsiniz. Evin içine koyacağınız köpek yatağının sıcak ve sakin bir köşede olmasına da dikkat edin. Köpeğiniz havanın sıcaklığına göre de bahçede uyumayı veya evde sıcak bir köşede uyumayı tercih edebilir.

Köpek Tasması

Köpeğinizi sahiplendiğinizde, eve getirirken ihtiyacınız olacak en önemli köpek malzemesi köpek tasmasıdır. Köpeğinizin etraftaki araba seslerinden, insan seslerinden, diğer hayvanlardan ürkebileceğini de göz önünde bulundurarak kaçıp uzaklaşmasına, kaybolmasına engel olmak için bir köpek bir tasması edinmelisiniz. Ayrıca ayarlanabilir köpek tasması çeşitlerinden bir tane aldığınızda köpeğiniz yavru ise, büyürken de uzun süre bir köpek tasması ile idare edebilirsiniz.

Köpek Maması

Köpeğiniz yavru dahi olsa midesi dipsiz bir kuyu gibi işler. Yani köpekler diğer evcil hayvanlara göre daha fazla mama yemektedirler. Köpekler için mama seçerken de ırk, yaş gibi konulara özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin yavru köpeklerin kemik ve kas gelişimi için kaloriye ihtiyacı vardır. Bu sebeple mutlaka yavru köpek maması tercih etmelisiniz. Yavru köpeğinize 1 yaşına kadar yetişkin köpek maması satın almamalısınız. Köpekler doğru beslenme ile sağlıklı ve mutlu olurlar.

Köpek Su Kabı

Bir köpek sahiplendiğinizde onun ihtiyaç duyacağı köpek malzemelerinden biri de köpek mama ve su kabıdır. Eğer kaliteli bir ürün satın almak istiyorsanız, seramik veya paslanmaz çelikten üretilmiş köpek mama ve su kabı almanızı öneririz. Fakat bütçeniz kısıtlıysa plastik köpek mama ve su kabı da satın almak köpeğinizin bu ihtiyacını giderecektir.

Köpek Dışkı Torbası

Köpek malzemeleri arasında sürekli olarak bulundurmanız gereken diğer ürünlerden biri de köpek dışkı torbasıdır. Köpeğinizle dışarı çıkacağınız yürüyüşlerde çevreyi temiz tutmak için köpek dışkı poşeti kullanmalısınız. Özellikle yavru bir köpeğin yetişkin köpeklere göre daha fazla tuvalet ihtiyacı olacağından, muhakkak köpek tuvalet poşeti bulundurmalısınız.

Köpek Ödül Maması

Köpek ödül maması, özellikle yavru köpeklerin eğitiminde kullanılan mama çeşitlerindendir. Sevimli dostunuz, sizin onayladığınız bir davranışta bulunduğunda onu mutlaka köpek ödül maması ile ödüllendirmeli ve bu davranışını teşvik etmelisiniz.

Köpek Şampuanı

Köpekler kediler kadar kendi temizliklerine özen göstermezler. Dolayısıyla daha çabuk kirlenirler ve yıkanmaya ihtiyaç duyarlar. Siz de köpeğinizin temiz kokması, sağlıklı tüylere ve sağlıklı deriye sahip olması için onlara uygun köpek şampuanı çeşitlerinden birini almanız gerekmektedir. Ayrıca köpeğinizde pire, bit ve kene gibi istenmeyen canlıları da köpeğinizin tüylerinden uzak tutmak için düzenli bakımını yapmanız, köpeğinizin temizliğine özen göstermeniz gerekmektedir.

Köpek Fırça ve Tarakları

Sevimli dostunuzun bakımı sadece beslenme ve oyunla sınırlı değildir. Köpeğinizin sağlıklı bir kürke sahip olması da bir o kadar önemlidir. Uzun veya kıvırcık tüylü bir köpek ırkı ise eğer, köpeğin tüylerinde topaklanmalar meydana gelip onu rahatsız etmemesi için onu düzenli olarak taramalısınız.

Köpek Oyuncakları

Yavru köpeklerin hepsi oyuncu köpeklerdir. Bu sebeple bir köpek sahiplendiğinde yavru veya yetişkin de olsa köpeğinizin oyun oynamaya ihtiyacı vardır. Bu oyun vakitlerini köpek oyuncakları ile daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Köpeğinizin hangi oyunları sevip sevmediği konusunda da ilk zamanlar deneme yanılma yoluyla ilerleyebilirsiniz. Köpek oyuncaklarına göz atmak için koyu renkli yere tıklayınız.

Köpek Bariyeri

Köpeğiniz eve geldiğinde sizin kurallarına uymalıdır ve sizin alanınıza da saygı duymayı bilmelidirler. Ayrıca evde bir bebek veya çocuk varsa da köpek bariyerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Köpeklerin eğitimlerinde de edineceğiniz bir köpek bariyeri onun eğitimine katkıda bulunacaktır.

Köpek Künyesi

Köpeğinizin sahipli bir köpek olduğunu göstermeniz için boyun tasmasına künye takmanızı öneririz. Kimilerinde sadece isim yazarken, kimilerinde ise hem isim hem adres hem de sahibinin telefon numarasın bile yer alabilmektedir. Özellikle köpeğinizle beraber dışarı çıktığınızda onun serbest olarak dolaşmasına izin veriyorsanız, köpek künyeleri köpeğinizin tekrar eve dönebilmesi için adeta bir dönüş biletidir.

Tüm bu ürünleri ucuza almak ve çok çeşitli ürünleri incelemek için sizleri https://www.juenpetmarket.com sitesine davet ediyoruz!

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar