Marmaris Orman Yangını Nasıl Çıktı, Kim Tarafından Çıkarıldı?

Marmaris Orman Yangini Nasil Cikti Kim Tarafindan Cikarildi
Marmaris Orman Yangını Nasıl Çıktı, Kim Tarafından Çıkarıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan ve halen süren orman yangınına ilişkin bilgilendirme yaptı.

Bakan Soylu, konuşmasında şunları kaydetti:

“Gece itibariyle sabaha kadar çalışmalarımız devam etti. Sabahtan itibaren de yeni ekiplerle karadan ve havadan çalışamalar devam ediyor. ilk kez bir kere de 7 ile 10 ton su atabilen TSK helikopterleri görev başındadır.

Biz ilk afetimizi yaşamıyoruz. Biz geçen sene dünyanın en büyük yangınlarıyla karşı karşıya kaldık. Tüm kuruluşlarımızın her birinsinin ortaya koyduğu fedakarlıklarla el birliği ile mücadele ortaya koyulmuştur.

Hepimiz bu ülkenin evladıyız. Bir yangın varsa bir ağacın kurtulması bile hepimizin sorumluğudur. Orman Bakanlığımızın bu yılın başından itibaren bütün kurumlarımızla oturup kamu araçlarının nasıl kullanılabilceğini bir vesile ile ortaya koymuştur.

Gece görüşlü helikopterle ilgili ise bu çok riskli bir iştir. Dünyada kaç yerde yapılmış biliyorlar mı bilmem. Gece görüşlü helikopterlerle ilgili planlamalar yapıldı. Gece görüşlü helikopterler bugün-yarın uçuşlara başlayacak. Yangının nasıl çıktığı, kim tarafından çıkarıldığı konusunda bir tespitimiz var.”

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar