Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ve WhiteBIT CEO’su Volodymyr Nosov: Meta-Evrenin İnsan Uygarlığının Tarihini Yeniden Yazacağına İnanıyorlar

Volodymyr Nosov
Volodymyr Nosov

Meta-evren ve çevrimiçi dünya kavramları, insan yaşamında her gün giderek daha önemli bir rol oynamakta, daha da fazla etki kazanmakta ve gelecekte insan uygarlığının tarihini kökten değiştirecektir. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı başkanı Dmytro Kuleba ve kripto para borsası WhiteBIT‘in CEO’su Volodymyr Nosov bunu canlı bir yayında tartıştı.

Volodymyr Nosov’a göre, insanlık bugün zaten meta-evrende yaşıyor. “Sözde kurgusal bir üst evren aracılığıyla iletişim kuruyoruz, ama aslında zaten var. Şu anda Instagram’da canlı iletişim kuruyoruz. Bir süre sonra sanal gerçeklik kaskları takıp hiçbir yere gitmeyebileceğiz. Glovo bizi getirecek yiyecek bir şeyler , ve tüm işlerimi evden çıkmadan yapabilirim. Bir tür duyguya ihtiyacım olursa – denizi görmek için, onu bu miğfer giydiğini açıkça göreceğim. Ve insan ilişkileri bu meta evrene bile taşınacak. Bugün parkta yaklaşın ve tanışın. Artık moda değil. Sosyal ağlarda tanışmak moda” – Volodymyr Nosov dedi.

Ona göre, bugün blockchain teknolojilerinin gelişimi, gerçekleşmesi gereken yeni düzen oluşumunun tüm aksiliklerinde son halkadır. Dünya ve içindeki yaşam, teknoloji sayesinde olabildiğince hızlanmıştır. Mali kısım dışında her şey çok bağımsız hale geldi. Ancak zamanla ve tektonik değişimlerden de yavaş yavaş etkilenmektedir. Nihayetinde geleneksel dünya, dijital dünyayla bir arada yaşamanın yollarını bulmak zorunda kalacak.

Dmytro Kuleba’ya göre meta veya çevrimiçi dünya insanlık tarihini, insan uygarlığını yeniden yazacak. “Tarihte ilk kez devletin rakibi olan dijital dünyanın iki temel özelliği var: kendi para birimi ve ölçeklendirme araçları. İnsanlık tarihi boyunca hiç kimse böyle bir aşamaya gelmemiştir. Dijital ekonominin bundan şüphe duyduğuna inanıyorum. , her şeyden önce blockchain şirketleri sayesinde, klasik sermayenin baskısına dayanırsa, dünyada yeni bir güç direği yaratacaktır. Ve bir kişinin yürüyecek yeri kalmayacak – iyi anlamda – yani, daha az olacak ve Devletten daha az ve etkinlikten giderek daha fazla dijital teknolojilere ve hizmetlere bağımlı olun”, – altını çizdi Dmytro Kuleba.

Hatırlatma olarak, Dmytro Kuleba ve Volodymyr Nosov Instagram’da ortak bir canlı yayın yaptılar ve burada kripto endüstrisinin savaş sırasında Ukrayna’ya nasıl yardım ettiğini tartıştılar, WhiteBIT ile Dışişleri Bakanlığı arasındaki işbirliği, savaşta ekonomik diplomasi örneğini kullanarak. Pandemi, savaş ve insani kriz zamanlarında Blockchain ve dijital varlıkların rolü, bir fenomen olarak meta evren ve bunun ekonomi, sosyal ilişkiler ve çalışma üzerindeki etkisi.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar