Kurumsal E-Posta ile Daha Yüksek Kota ve Premium Özellikler

Kurumsal E Posta ile Daha Yuksek Kota ve Premium Ozellikler
Kurumsal E-Posta ile Daha Yüksek Kota ve Premium Özellikler

Kurumsal e-posta; yöneticiler, çalışanlar, müşteriler, sponsorlar, tedarikçiler ve ortaklar ile iletişim kurmada önemli bir rol taşır. Kurumsal bir e-posta adresi, yalnızca işletmeniz veya şirketiniz için kullanılan özel bir e-postadır. Genellikle şirket ismini içeren kurumsal e-postalar, bir şirketin tüm çalışanlarına ve şirkete bağlı departmanlara verilir. Her ne kadar birçok ücretsiz e-posta servisi bulunsa da, kurumsal e-posta kullanan şirketler sektörde belirli bir tanınırlık elde edebiliyor. Günümüzde halen ücretsiz e-posta adresi kullanarak işini sürdüren şirketler vardır. Ancak bu durum şirketlerin profesyonel ve güvenilir bir imaj elde etmesini zorlaştırıyor. Müşterilerin gözünde bu durum yatırım yapmaktan çekinen, profesyonel olmayan bir şirket ile karşı karşıya olduklarını temsil ediyor. Dolayısı ile sektörde güvensiz bir imaj çizilebiliyor. Bunun sebebi ise ücretsiz e-posta servislerinden isteyen herkesin dilediği gibi faydalanabiliyor olmasıdır. Ancak kurumsal e-postalar şirketlere özel olduğu için potansiyel müşterilere güven veriyor.

Kurumsal e posta, bir tür reklam olarak da değerlendirilebilir. Çünkü firma adı her temasta net bir şekilde görülür ve marka bilinirliği artar. Günümüzde internet kullanan nüfus giderek artmaktadır. Bu nedenle insanların tam ismini kullanarak profesyonel gözüken bir e-posta adresi alması oldukça zorlaşmıştır. Hatta popüler ve ücretsiz e-posta servislerinde isminiz ile bir mail adresi oluşturmayı denediğinizde genellikle istediğiniz mail adresini alamıyorsunuz. Bunun yerine istediğiniz mail adresinin otomatik bir şekilde değiştirilmiş seçenekleri ile karşılaşıyorsunuz. İsminizin başına veya sonuna eklenmiş sayılar ile biraz karmaşık bir mail adresi oluşturmanız mümkündür. Fakat bu tür mail adresleri kurumsal dünyada iletişim kurduğunuz kullanıcılara güven vermez. Dolayısı ile profesyonel ve güvenilir bir imaj çizme hedefinize ulaşamayabilirsiniz. Ancak kurumsal e-posta adresleri ile bir marka tanınırlığı oluşturabilirsiniz.

Kurumsal E-Posta Avantajları Nelerdir?

Kurumsal e-posta adresleri, şirket içerisindeki iletişimi geliştirmek adına özel olarak optimize edilmiştir. Bir şirketin çalışanlarına ve departmanlarına verilen bu mail adresleri, çalışanların ismine veya şirketin bölümlerine özel olarak oluşturulabilir. Kurumsal e-posta adresleri şu şekilde örneklendirilebilir:

  • isim@natro.com
  • isimsoyisim@natro.com
  • destek@natro.com
  • iletisim@natro.com

Örnekte olduğu gibi şirket çalışanlarının ismi ve soyismi ile birlikte şirket adını içeren mail adresleri oldukça profesyonel bir görünüme sahiptir. Şirketin belirli bölümlerine özel olarak oluşturulmuş mail adresleri, profesyonel bir imaj çizmenin yanı sıra şirket içerisindeki iletişimi de kolaylaştırmaktadır. Şirket yöneticileri direkt olarak bütün bir departmana bu formata sahip bir e-posta üzerinden mail atabilir. Aynı şekilde departmanlar arası iletişim de daha kolay bir hale gelir.

Kurumsal E Posta ile Daha Yuksek Kota ve Premium Ozellikler

Kurumsal bir e-posta, internet üzerinde kendi sektörünüzde tanınırlık edinmenizi kolaylaştırır. İnternet üzerindeki kimliğiniz haline gelen kurumsal e-posta adresleri, iyi bir imajın yanı sıra çok sayıda avantajı beraberinde getirir. İşletmeler için mail adresleri, şirketlerin verimini artıracak özelliklere sahiptir. Kurumsal e-posta adreslerinin hesap yönetimini kolaylaştırmak adına mobil cihazlar ile uyumlulukları vardır. Oldukça yüksek kapasiteli kurumsal e-posta adresleri, çok sayıda iletinin depolanmasına olanak tanır. Antispam ve antivirüs özelliği sayesinde şirketinizi virüslere ve spam maillere karşı korur. Ortak dosya alanı özelliği sayesinde şirket içi iletişimde maksimum verimlilik sağlar. Kurumsal e-posta kullanan şirketlerin dijital sektörde ayakta kalma olanakları artar. Özellikle rekabetin yoğun olduğu sektörlerde bu tür avantajlar sunan seçenekler kesinlikle değerlendirilmelidir.

Kurumsal E-Postaların Üstün Özellikleri

Kurumsal e-posta adresleri, müşterilere güven vermenin ve sektörde tanınırlık edinmenin yanı sıra birçok üstün özelliğe sahiptir. Üstün teknik özelliklerinin yanı sıra şirket içerisindeki iletişimi geliştirir ve verimi artırır. Kurumsal bir e-posta adresi kullanan şirketler, şirkete yeni giren çalışanların mail adreslerini kolay ve hızlı bir şekilde aktif hale getirebilirler. Ayrıca şirket ile bağını koparan çalışanların mail adreslerinin kapatılması gibi süreçler de hızlı işler. Böylelikle işe yeni başlayan çalışanlar için iletişim süreci kolaylaşırken, şirket içerisinde iletişim konusunda karışıklıklar yaşanmaz. Kurumsal e-posta, şirket içerisindeki iletişimin daha kolay bir şekilde idare edilmesini sağlar. Kurumsal e-posta adreslerini normal e-posta adreslerinden daha üstün hale getiren birçok neden vardır. Kurumsal maillerin üstün olmasını sağlayan özellikler şu şekildedir:

Yüksek Depolama Alanı

Kurumsal e-posta adresleri, yüksek depolama alanına sahiptir. Natro X-Mail kurumsal e-posta adresleri, 50 GB depolama alanı ile 600.000’den fazla iletinin saklanmasına olanak tanır. Bu sayede şirket için önem taşıyan iletilerin silinmesi veya kaybolması gibi endişeler ortadan kalkar. Kurumsal e-posta hesaplarının özelleştirilebilir ayarları ile istenmeyen mailler saklanmaz ve bu sayede yüksek kapasiteli depolama alanından daha fazla faydalanılabilir.

Kurumsal E Posta ile Daha Yuksek Kota ve Premium Ozellikler

Anti-spam Koruması

İstenmeyen e-postaları engelleyen anti-spam koruması ile kurumsal e-posta hesaplarında kirlilik oluşturan iletiler durdurulabilir. XMail kurumsal e-posta hesaplarının anti-spam koruma özelliği ile istenmeyen ve spam kategorisinde yer alan iletiler %98.2 oranında engellenir. Böylece iletileriniz arasında spam ve gereksiz mailler yer kaplamaz. Spam iletilerin engellenmesi sayesinde kurumsal e-posta hesabınızın depolama alanı daha verimli kullanılabilir.

Takım Çalışması

Takım çalışmasını büyük bir ölçüde geliştiren kurumsal e-posta; ortak adres defteri, dosya alanı ve paylaşılabilir takvimler ile kurum içerisindeki verimi büyük ölçüde iyileştirir. Kurumsal çalışma hayatına uyumluluk açısından birçok avantaj sağlar. Özellikle birbiri ile iletişim içerisinde çalışan departmanlar, ortak dosya alanı ve paylaşımlı takvimler ile uyum içerisinde çalışarak daha yüksek verim elde edebilirler.

Kişisel ve Ortak Dosya Alanı

Hem size özel hem de çalışanların erişebildiği ortak dosya alanları sayesinde eklentileri cihazlarınızda saklamanıza gerek kalmadı. Yüklenen dosyalar ve mail ekleri ortak dosya alanına yüklenerek istenilen çalışanların ve departmanlarına erişimine açılabilir. Bu sayede şirket içi iletişim kolaylaştığı gibi zamandan tasarruf ve daha yüksek verimlilik elde edilebilir.

Mobil Senkronizasyon

Kurumsal e-posta hesabının mobil senkronizasyon özelliğiyle, tüm cihazlarınız ve uygulamalarınız arasında senkronizasyon sağlanır. İletilere, adres defterlerine ve paylaşımlı takvimlere mobil cihazlar üzerinden de erişilebilir. CalDAV, CardDav ve Active Sync gibi senkronizasyon protokolleri kullanılarak üstün bir mobil senkronizasyon sağlanmıştır. Böylelikle ister masaüstü ister mobil cihazlarınızda adres defteri ve paylaşımlı takvimi senkronize bir halde tutabilirsiniz.

Kurumsal E Posta ile Daha Yuksek Kota ve Premium Ozellikler

İşletmeler için Kurumsal E-Posta Fırsatı Natro’da!

İşletmeler için mail, şirketlerin ihtiyacını üstün özellikler ile karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Kurumsal çalışma hayatında, şirketinizde takım çalışmasını ve verimi geliştirerek büyük bir avantaj elde edebilirsiniz. Şirketinizin güvenilirliğini, bilinirliğini ve profesyonel imajını kurumsal bir e-posta hesabı ile iyileştirebilirsiniz.

Kurumsal bir e-posta hesabı açmak için halen çok geç değil. İlk olarak web üzerinde şirketinizi en iyi şekilde temsil edecek bir alan adına ihtiyacınız var. Yaptığınız işi olabildiğince sade ve net bir şekilde yansıtan bir alan adı tercih etmelisiniz. Sade ve akılda kalıcı bir alan adı ile sektördeki bilinirliğiniz daha hızlı artar. Alan adı seçiminizi yaptıktan sonra natro.com üzerinden kurumsal e-posta fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Böylelikle internet üzerindeki kimliğiniz kolay bir şekilde oluşturarak, kurumsal hayatta öne geçmeye başlayabilirsiniz. Natro aracılığıyla sadece kurumsal e-posta fırsatlarından değil, aynı zamanda domain ve hosting gibi çeşitli hizmetlerden de faydalanabileceğiniz unutmayın.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar