Avrupa Kros Şampiyonası’nda Türkiye’yi 16 Atlet Temsil Edecek

Avrupa Kros Sampiyonasinda Turkiyeyi Atlet Temsil Edecek
Avrupa Kros Şampiyonası'nda Türkiye'yi 16 Atlet Temsil Edecek

Torino’daki Avrupa Kros Şampiyonası’nda yarışacak olan 16 kişilik Türkiye Kros Milli Takımı belirlendi. 11 Aralık günü Torino’daki La Mandria Park’ta yapılacak Avrupa Kros Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı formayı giyecek olan atletler belli oldu. Adana’daki Türkiye Kros Şampiyonası’nın ardından yapılan teknik değerlendirme sonucunda Türkiye’nin 16 kişilik Torino takımı ortaya çıktı.

Ay-yıldızlı ekipte Avrupa şampiyonu yıldız atlet Yasemin Can, beşinci Avrupa Kros altını için mücadele verecek. Can, 2016-19 arasında dört yıl üst üste büyük kadınlar yarışını kazanarak şampiyona tarihinde bir ilke imza atmıştı. Büyük kadınlar takımında Türkiye şampiyonu Özlem Kaya-Alıcı, eski Avrupa U20 Kros şampiyonu Emine Hatun Tuna-Mechaal ve Sabriye Güzelyurt da yer alıyor.

Erkeklerde ise geçen yılın ikincisi, 2016 ve 2019’un ise altın madalyalı ismi Aras Kaya, bir kez daha şampiyonluk mücadelesi verecek. Takımda da kürsü hedefleyen Türkiye’nin büyük erkekler takımında Türkiye şampiyonu Ramazan Baştuğ, Sezgin Aras ve Ersin Tekal forma giyecek.

Türkiye, büyükler dışında U20 yaş grubunda da takım olarak yarışacak, U23’te ise birer atlet mücadele verecek.

Milliler, 2013’ten bu yana madalyasız dönmediği Avrupa Kros’ta bugüne dek 22 altın, 10 gümüş, 15 de bronz madalya elde etti. Türkiye, önümüzdeki yıl Brüksel’de yapılacak şampiyonaya, 2024’te Antalya’da ev sahipliği yapacak.

TÜRKİYE’NİN TORİNO KADROSU

U20 Kadınlar: Ayça Fidanoğlu, Edibe Yağız, Pelinsu Şahin, Sıla Ata
U20 Erkekler: Enbiya Yazıcı, İsmail Taşyürek, Taner Tunçtan, Utku Göler
U23 Erkekler: Ramazan Baştuğ
U23 Kadınlar: Sabriye Güzelyurt
Büyük Erkekler: Aras Kaya, Ersin Tekal, Sezgin Ataç
Büyük kadınlar: Özlem Kaya-Alıcı, Yasemin Can, Emine Hatun Mechaal

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar