Avrupa Birliği Başkanlığı 10 Personel Alımı Yapacak

Avrupa Birligi Baskanligi
Avrupa Birliği Başkanlığı

Avrupa Birliği İşleri Uzmanlığı Yönetmeliği kapsamında merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8. dereceli kadroda görev yapmak üzere öğrenim dalları itibariyle kadro dağılımı TABLO-I’de gösterilen toplam 10 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alınacaktır.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

SINAVA KATILMA KOŞULLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2. En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idarî bilimler, mühendislik, veteriner, ziraat, su ürünleri ve iletişim fakülteleri ile fakültelerin Avrupa Birliği, matematik, istatistik, sosyoloji, tarih, şehir ve bölge planlama bölümleri ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakültelerden mezun olmak, (Adayların, yukarıda belirtilen bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini e-Devlet (Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım) ile başvuru aşamasında eklemeleri gerekmektedir.)

3. Sınavın yapılacağı yılın ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2023) itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1988 ve sonrası doğanlar),

4. ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) Tablo-I’de belirtilen KPSS puan türlerinin herhangi birinden asgari 80 puanı almış olmak ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 100 kişi içerisinde yer almak, (Son sıradaki adaylarla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilir),

5. Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinde en az (B) düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak (Yabancı dil puan veya seviye değerlendirmeleri ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri tablosuna göre yapılacaktır. Yabancı dil düzeyine ilişkin belgelerin geçerlilik süresi sınav başvurusunun son günü dikkate alınarak hesaplanır. Yabancı dil yeterliliğine ilişkin belgelerden, YDS belgesinin geçerlik süresi beş yıl, diğer belgelerin geçerlik süresi ise iki yıldır).

Avrupa Birligi Baskanligi Personel Alimi Yapacak

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

26/12/2022-13/01/2023 tarihleri arasında “e-Devlet üzerinden “Avrupa Birliği Başkanlığı –Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” veya Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden, elektronik ortamda alınacaktır.” Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Günceleme: 09/12/2022 13:06

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar