Aprilia RS Ailesi, Aprilia RS 457 ile Tamamlanıyor

Aprilia RS Ailesi Aprilia RS ile Tamamlanıyor
Aprilia RS Ailesi Aprilia RS ile Tamamlanıyor

Aprilia’nın, MotoGP başta olmak üzere sayısız motor sporları başarılarından aktarılan deneyimleriyle yollara çıkan Aprilia RS 457 ile RS model ailesi tamamlanıyor. Orijinal ve gerçek bir spor motosiklet olarak, gelecek nesillere ve yeni pazarlara yönelik yeni bir segmente girerek sportif ürün ailesi sunan Aprilia RS, RS 457 ile A2 ehliyet sınıfında 35 kW güç ve 159 kg boş ağırlıkla, en yüksek güç-ağırlık oranını sağlayarak eğlenceli sürüşü garanti ediyor. Doğrudan üst sınıflardan aktarılan gelişmiş teknik çözümler ve safkan RS tarzında agresif bir tasarımla, kullanımı kolay ve hafif olan motosiklet; çift silindirli, dört supaplı ve üstten çift eksantrikli (DOHC) sıvı soğutmalı motoru barındırıyor.

Alüminyum alaşımlı iskeleti, Ride-by-Wire teknolojisi, ayarlanabilir çekiş kontrolü ve üç sürüş modu ile gerçek bir RS olan Aprilia RS 457, giriş seviyesindeki 125 ile RS 660 arasındaki ideal bağlantıyı oluşturuyor.

Performanslı motosiklet üretiminde pistlerin ve yolların efsane markası Aprilia, RS 457 ile dünya genelindeki genç motosikletçiler için yeni teknoloji ve tasarımda referans noktası olmayı, spor motosiklet dünyasına ise Aprilia tarzıyla yön vermeyi amaçlıyor. RS 457 ile sadece teknolojik açıdan değil, aynı zamanda tarihi bir adım atılıyor. Aprilia’nın yeni çift silindirli spor motosikleti, geniş pazar segmentlerini hedefleyen, kullanım kolaylığına ek olarak eğlenceli, teknolojik ve tasarım açısından çığır açan motosikletlere yönelik, dünya genelinde artan talebi karşılamak için yeni hedeflere ve pazarlara hitap ediyor.

RS kısaltması, Aprilia’nın sportiflik anlayışını temsil ediyor. Bu motosikletler, Aprilia’nın benzersiz motosiklet kültürünü şekillendiren, uzun ve başarılı yarış geçmişinden kazanılan deneyim ve yeniliklerle tasarlandı. Böylece Aprilia, genç binicilerin üstün motosiklet tutkusunu tatmin ederek, tüm nesillerin arzu nesnesi haline geldi. Marka aynı zamanda, yarış dünyasının 2 zamanlı kategorilerinde hakimiyet kuran öncü bir oyuncu haline de geldi. SBK yarışlarını kazanarak teknolojik üstünlüğünü bir kez daha teyit ettikten sonra MotoGP’de de ön plana çıktı.

Michele Colaninno: “Aprilia’nın küreselleşmesine bir adım daha yaklaştık”

Piaggio Group CEO’su Michele Colaninno; “Aprilia markası, son yıllarda yoğun bir yenilenme patlaması yaşıyor. Bu süreç, yarış dünyasındaki sürekli ilerlemeyle de destekleniyor. Marka, önce RS ve Tuono, daha sonra Tuareg olmak üzere 660 ailesini yakın zamanda pazara sunarak, eksiksiz ve rekabetçi bir ürün gamı ortaya çıkardı ve hedeflerini de genişletti. Tamamı Noale’de geliştirilen, gençleri teşvik etme ve heyecanlandırma kapasitesine sahip, yakın ve uzak yeni pazarlarda büyük bir potansiyelin kapısını aralayan muhteşem bir motosikletle, geleceğe doğru bir adım daha atmaya hazırız. DNA’sında her zaman teknoloji, eğlence ve yenilikçi yaklaşımın muhteşem birleşimini ortaya koyan bir markanın, küreselleşmesine bir adım daha yaklaştık” dedi.

RS Ailesi tamamlanıyor

Aprilia, yeni nesil motosikletçilere yönelik bir projeyle kuruluş misyonuna geri dönüyor ve dünya pistlerinden elde ettiği bilgileri bir araya getiriyor. Avrupa’nın en çok satan spor motosikleti olarak Aprilia RS 660’ın, 2020 itibarıyla yakaladığı büyük başarı, orta sınıf spor motosiklet dünyasında devrim yaratarak yeni bir segment ortaya çıkardı. Zafere ulaşan formül, yeni bir proje olarak başlayan, MotoGP motosikletleri de dahil olmak üzere tüm Aprilia modellerinin ortaya çıkarıldığı yerde tasarlanan ve geliştirilen Aprilia RS 457 ile tekrarlanıyor. Yeni Aprilia, giriş seviyesindeki 125 motor ile RS 660 arasındaki ideal bağlantıyı oluşturuyor. Güçlü V4 süper motosikletlerini ve teknolojik açıdan en gelişmiş haliyle MotoGP kazanan RS-GP’yi de içeren RS ailesi de bu sayede tamamlıyor.

A2 ehliyetle kullanılabilecek en yüksek güç-ağırlık oranını sunuyor

Aprilia RS 457, gerçek bir spor motosiklet tasarlamak ve üretmek için şirketin tüm uzmanlığından yararlanıyor ve motosiklet sürmeye başlamak isteyen genç sürücülerle aynı dili konuşuyor. Hafif yapısı, A2 ehliyetle kullanılabilecek en yüksek güç-ağırlık oranına sahip olması, kullanım kolaylığı ve teknolojik donanımı, bu motosikletin güçlü yönlerini oluşturuyor.

RS 457, yol ve pist motosikletçilerine eşlik etmek üzere tasarlandı. Ergonomi, üst gidon plakasının üzerine monte edilen klipsli gidonlarla kendini gösteriyor. Bu, sportiflik ve sürüş konforu arasında en iyi dengeyi sağlayan yol tipi spor motosikletlere yönelik bir çözüm olarak tercih ediliyor.

📩 18/09/2023 10:49