Bursaray Terminal’e kadar uzatılmalıMHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Cemil Aydın, Bursaray’ın Terminal’e kadar uzatılması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.

Bursaray Terminal’e kadar uzatılmalı

Osmangazi Belediyesi’nin dün gerçekleşen meclis toplantısında söz alan MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın, raylı sistemin kuzey etabına henüz başlanmamış olmasının kentteki en önemli eksikliklerin başında geldiğine dikkat çekerek, bu konuda Osmangazi Belediyesi olarak, Büyükşehir Belediyesi’ne gerekli öneri ve baskının yapılması gerektiğini vurguladı.

Raylı sistemi terminale ulaştıracak çalışmanın gerçekleşmesi durumunda, Kent Meydanı da düzenlenmiş olacağının altını çizen Aydın, “Çünkü Kent Meydanı’ndaki trafik sorunu ve karışıklık, Bursa’ya büyük sıkıntı yaşatmaktadır. Bu görüntü Osmangazi ve Bursa’ya yakışmıyor. Raylı sistem için çalışma başlarsa bu bölgede düzenlenecek ve keşmekeşlik ortadan kalkacaktır” diye konuştu.

Oturumda ayrıca Denetim Komisyonu seçimleri yapıldı. Buna göre Denetim Komisyonu şu isimlerden oluştu: Muzaffer Karadeniz (AKP), Zekeriya Dindar (AKP), Sami Özbağkıran (AKP), Gafur Eyitürk (AKP) ve Özcan Dilekyiğit (CHP).

Kaynak : SEYİT GÜNDOĞAN     http://www.olay.com.tr/haber/

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.