İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ : Otobüs metro ve metrobüs seferleri sorunsuzİstanbul Büyükşehir Belediyesi, 870 araç ve iş makinesi, 2 bin 406 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele ediyor. Kar yağışı nedeniyle otobüs ve metro seferleri de arttırıldı. Başkan Kadir Topbaş, akşam yaptığı açıklamada İstanbullulardan toplu ulaşım araçlarını kullanmalarını rica etmişti.

İstanbul’u dün akşam saatlerinde etkisi altına alan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Sabaha kadar süren ve yer yer fırtına şeklinde yağan kar, ulaşımda herhangi bir olumsuzluğa neden olmadı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda, kar yağışı aralıklarda akşam saatlerine kadar devam edecek.

Evsizler misafir ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım müdürlüğü ekipleri ana arterler ve katılım noktalarında sabaha kadar görev yaptı. Kar yağının etkili olduğu bölgelerde kar kürüme ve tuzlama çalışmaları yapıldı. Ana arterler TEM ve E-5 yollarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Ekipler çalışmalar süresinde 4 bin 667 ton tuz, 156 ton solüsyon kullandı. Metin Oktay Kapalı Spor salonunda 291 evsiz vatandaş misafir ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını AKOM’dan koordine ediyor.

Otobüs metro ve metrobüs seferleri sorunsuz

İETT çeşitli hatlarda 350 otobüs ile ek sefer düzenliyor. Metrobüs hattında 315 otobüs aralıksız seferlerine devam ediyor. Metrobüs hattında 5 kar kürüme ve tuzlama aracı ile 2 solüsyon aracı hizmet veriyor. Köprülerde rutin trafik akışı devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor.

Köy yolları da açılıyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü; Kadıköy, Taksim, Saraçhane, İDO Yenikapı, Eminönü, Harem, Üsküdar, Ümraniye – Tepeüstü Meydanlarında; 359 Personel ve 48 araç ile kar kürüme çalışmaları yapıyor.

Atık Yönetimi Müdürlüğü; 40 Hastane, 34 Okul (Üniversite – Lise), 13 Meydan, 304 Durak, 117 Üst ve Alt Geçit, 7 Çöp Aktarma İstasyonu, işleme tesisleri, depo sahası yollarında 450 Personel ve 38 araç ile görev yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 142 Traktör Kar kürüme ekibi muhtarların sorumluluğunda kendi köy yollarını açmak için görev bölümü yaptı.

Kaynak : İBB

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.