Kayseri’ye 500 milyon liralık hizmet yatırımı yapılacakKayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 2012 yılında büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak 500 milyon liralık yatırım gerçekleştireceklerini söyledi.
Mehmet Özhaseki, bugün yaptığı basın toplantısında 2011 yılını ve 2012 yılında hayata geçirmeyi planladıkları projeleri değerlendirdi.
Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda Özhaseki, sözlerine gazetecilerin ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı.
2011 yılının kent açısında dolu dolu ve bereketli geçtiğini belirten Özhaseki, geçen sene Erciyes Mastır Planı Projesi çerçevesinde 20 yerde temel atma ve açılışlar yaptıklarını belirtti.
Raylı sistem ikinci etap projesinin temelinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldığını hatırlatan Özhaseki, Sivas Caddesi – Erciyes Üniversitesi arası raylı sistem hattının bu sene içinde faaliyete geçireceklerini söyledi.
İkinci etap Erciyes Üniversitesi – Talas arasının ise ilerleyen zamanda bitirileceğini kaydeden Özhaseki, 16 yeni raylı sistem aracı aldıklarını ve şehrin ulaşımı açısından raylı sistemi önemsediklerini vurguladı.

Kaynak : http://www.haberaktuel.com

Reklamlar