Malezya Syarikat Prasarana Negara Berhad Şirketi’nden Gelen Heyet İzmir Metrosu’na “Tam Not” Verdi

Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde metro hattı işleten Syarikat Prasarana Negara Berhad Şirketi’nden gelen 6 kişilik heyet, İzmir Metro A.Ş yetkilileriyle bir araya gelerek tesisleri ve metro araçlarını inceledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Çinli CSR firmasından aldığı trenler hakkında araştırma yapan Malezyalı yetkililer, aynı firmayla tren alımı konusunda sözleşme aşamasına geldiklerini ve söz konusu firmanın İzmir Metrosu için ürettiği trenleri incelemek amacıyla bu geziyi düzenlediklerini belirtti.
Prasarana Şirketi Genel Müdürü Zulkifli Yusoff, İzmir’deki metro tesisleri hakkındaki izlenimlerinin son derece olumlu olduğunu vurgulayarak, “İzmir Metrosu yetkililerine ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bilgilerini bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.
İzmir Metro A.Ş. Genel Müdürü Sönmez Alev ise bu birlikteliğin kurumlar arasındaki bilgi paylaşımına fayda sağlayacağını söyledi.
İzmir’de ulaşım sektöründe atılan adımların yakından takip edildiğini dile getiren Alev sözlerini şöyle sürdürdü:“İlklerin kenti İzmir’de hem İZBAN olsun hem de Metro, yurtiçinde ve yurtdışında dikkatle izleniyor. Misafirlerimiz Malezya’daki önemli bir metro hattının yöneticileri. İzmir’e yeni alınan CSR trenleriyle ilgili inceleme gezisine geldiler. Sistemimizi tanımak ve bizim görüşlerimiz, tecrübelerimiz, trenlerle ilgili ne yaşadığımız gibi konular hakkında bilgi almak istediler. Biz de tüm bilgilerimizi paylaştık. İlk izlenimleri İzmir’de raylı sistemin son derece verimli ve düzgün çalıştığı yönünde. Özellikle yeni trenlerimizi çok beğendiler.


Kaynak : www.beyazgazete.com


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar