Metrobüsün gittiği yerler pahalanıyorKısa süre içinde hizmetine sunulacak olan Beylikdüzü-Avcılar Metrobüs hattı, ulaşımı kolaylaştırırken emlak fiyatlarını da yüzde 30’a kadar artırdı.
İstanbul’un nezih ilçelerinden biri olmasına rağmen merkeze ulaşım sorunu nedeniyle çok tercih edilmeyen Beylikdüzü’nde metrobüs çalışmaları son aşamaya geldi.
İstanbul’un kentleşme ve sosyal imkânlar açısından en nezih ilçelerinden Beylikdüzü, şehir merkezine uzaklığı nedeniyle çok tercih edilmiyordu. Bu yüzden 3 oda 1 salon sıfır daireyi 750 liraya kiralamak, satılık olarak da 115 bin ila 130 bin lira arasında daire bulmak mümkündü.
Ancak, metrobüs çalışmaları, Beylikdüzü’ndeki satılık ve kiralık daire fiyatlarını yüzde 30 oranında artırdı. Beylikdüzü’nde şu anda 3 oda 1 salon kiralık daire fiyatları 900 lira ile bin 300 lira arasında değişiyor. Metrobüsün konut fiyatlarını anlatan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “Proje sürecinde ilçede emlak fiyatları kademe kademe arttı ve bölge, daha fazla değer kazandı” dedi.
AVCILAR’A ULAŞIM 20 DAKİKA
Kişi başına düşen yeşil alan miktarı, temiz havası ve sahil şeridiyle son zamanlarda ilgi toplayan Beylikdüzü ilçesi, nüfusu 250 bine dayandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Uzun, belirgin özellikleriyle giderek cazibe merkezi haline gelen Beylikdüzü’nün çok yakında faaliyete geçecek metrobüsle ulaşımda ciddi rahatlama olacağını söyledi. “Marka değeri de hızla artan ilçe, modern ve huzurlu yaşamı arayanlar tarafından her geçen gün daha fazla tercih ediliyor” diyen Uzun, “Avcılar – Beylikdüzü Metrobüs Hattı tamamlandığında yoğun trafikte yaklaşık 1 saatte alınan bu mesafe, 20 dakikada kat edilecek. Beylikdüzü – Söğütlüçeşme arasındaki 50 kilometrelik mesafe ise 83 dakikada alınmış olacak. Avcılar-Söğütlüçeşme hattında halen günlük ortalama 715 bin yolcu taşınırken, Beylikdüzü hattının devreye girmesiyle bu rakam günde ‘1 milyon’ kişiye ulaşacak” dedi.