Vagonları Yenilenen Toros Ekspresi 16 Ağustosda Seferlerine Başlıyor

Toros Ekspresi Seferleri Iptal Edildi
Toros Ekspresi Seferleri Iptal Edildi

Vagonları Yenilenen Toros Ekspresi 16 Ağustos 2012’de Seferlerine Başlıyor : TOROS Ekspresi, Adana-Eskişehir arasında yolcu taşımaya 16 Ağustos perşembe günü başlayacak. Toros Ekspresi , Konya’dan yapılan yüksek hızlı tren bağlantısı sayesinde bölge halkının yüksek hızlı trenle tanışmasını, Ankara’ya en kısa sürede ve en konforlu şekilde ulaşmasını da sağlanacak.


TCDD Adana 6. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, demiryollarını öncelikli tercih edilen ulaşım sistemi haline getirme ve ülke kalkınmasının lokomotif gücü olma vizyonuyla hareket eden TCDD, Adana ve Mersin’de yaşayan vatandaşların önemli ihtiyacını karşılayacak bir hizmeti daha hayata geçiriyor.

Bu kapsamda 16 Ağustos Perşembe günü Adana Karaman Konya Afyon Kütahya Eskişehir arasına modern klimalı vagonlarla yenilenen “Toros Ekspresi” seferlerine başlayacak.

Haftanın 7 günü Çukurovalılara yaylalara en rahat ve kolay şekilde günlük olarak gidip gelme imkanı sağlayacak “Toros Ekspresi”, 2 kompartman ve 2 koltuklu vagondan oluşacak.

Adana’dan saat 07.05’te hareket edecek, 21.30’da ise Eskişehir’den Adana’ya dönecek “Toros Ekspresi”nde yolculuk, Adana-Eskişehir arasında 36, Adana-Konya arasında ise 20.50 TL olarak ücretlendiriliyor.

Kaynak : Hürriyet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar