UTİKAD Projeleri

UTİKAD Projeleri
UTİKAD üstlendiği eğitim görevi çerçevesinde, sektörün gelişmesine ve yetişmiş insan gücü kaynağının güçlendirilmesine destek vermek amacıyla eğitim çalışmalarına kapsamlı bir şekilde devam etmektedir. Derneğimiz, kurulduğu günden bu yana çatısı altında verdiği sektörel eğitimlerle, 26 yıllık tecrübesini sektör şirketleri ve çalışanları ile paylaşarak sektörün büyümesi ve gelişimine katkıda bulunmaktadır. UTİKAD, bu yıl başlattığı eğitim atağı ile yüzlerce sektör çalışanının mesleki gelişimine katkıda bulunarak, sektörün geleceğine ciddi bir yatırım yapmayı hedeflemektedir.
Hızla gelişen, büyüyen ve uluslararası entegrasyonu tamamlayan sektör şirketlerinin değişen ihtiyaçları doğrultusunda, yeniden yapılandırdığı Eğitim Departmanı ile eğitimlerini zenginleştiren ve eğitim kadrosunu genişleten UTİKAD, bir yandan da önümüzdeki yıllarda hayata geçireceği UTİKAD AKADEMİ’nin çalışmalarını yürütmektedir. UTİKAD AKADEMİ, FIATA lisansıyla, mezunlarına uluslararası geçerliliği olan bir diploma vermeyi planlamaktadır.
UTİKAD’ın akademisyen danışmanları tarafından sektörün de katkılarıyla hazırlanan, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Taşımacılık Yönetimi, Küresel Lojistik, Dış Ticaret ve Lojistik Sözlüğü, Lojistik İşletmelerinde Yönetim-Organizasyon ve Filo Yönetimi, Uluslararası Demiryolu Eşya Taşımacılığı ve Depo Yönetimi kitapları eğitim dünyası tarafından referans yayınlar olarak kabul edilmektedir.
Kürelleşmenin yaygınlaşması ve uluslararası ticarette, taşıma ve lojistik sektörünün sorumluluk sigortasına olan ihtiyacının artmasıyla birlikte “Sigortalı Konşimento”yu üyelerinin hizmetine sunan UTİKAD, bu ürünle, üyelerinin kara, hava, demir, deniz yolu ve kombine taşımalarında oluşan sorumlulukları, kapıdan kapıya taşımaları, hata ve ihmalleri de içermek suretiyle sigorta kapsamına alabilme olanağını sunmaktadır.
UTİKAD, Türk taşımacılık ve lojistik sektörünün en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olarak, gerek yurt içi gerekse yurt dışında kısaca “Lojistiğin Konuşulduğu Her Platformda” sektörü sahip olduğu kapasite, potansiyel ve kabiliyetlerle temsil etmektedir. Bu çerçevede UTİKAD, gelecek yıl sektörün en geniş katılımlı ve en kapsamlı uluslararası fuarını CNR Holding işbirliği ile yapacaktır. 2-5 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak bu fuarda, Türk ve dünya lojistik devlerinin bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır. Fuarla, geleceğin küresel lojistik üssü olarak tanımlanan Türkiye’nin ve Türk lojistiğinin gerçek gücü ile potansiyelinin ortaya çıkarılması hedeflenmektedir.
Sektörü kurucu ortağı olduğu (BALO)Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonları A.Ş’de temsil eden tek sivil toplum kuruluşu olan UTİKAD, ülkemizin özellikle Avrupa’ya yönelik dış ticaretinin gelişmesinde etkin bir lojistik seçenek olacak projeye, 26 yıllık tecrübe, bilgi ve birikimiyle, sektörün en önemli sorunlarından birisi olan taşıma modları arasındaki dengesizliğin de giderilmesi noktasında katkıda bulunmayı hedeflemektedir.
Bu yıl,Dun & Bradstreet (D&B) ile işbirliğine giden UTİKAD, üyelerine yönelik önemli bir anlaşmaya imza atmıştır. Ticari bilgi konusunda 170 yılı aşan deneyimiyle tüm dünyada 200 milyondan fazla firmadan oluşan bir veri tabanına sahip Dun & Bradstreet (D&B) ile UTİKAD arasında imzalanan anlaşma ile D&B’nin uzun yıllardır global olarak sektörün lider oyuncularına sağladığı hizmetler UTİKAD üyelerine de avantajlı bir şekilde sunulmaktadır.


Kaynak:Habertürk


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar