Ulaşım Esnafını ve Engelliyi Rahatlatan Plaka Tescili | AntalyaUlaşım Esnafını ve Engelliyi Rahatlatan Plaka Tescili
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’nın sürdürdüğü çalışmalar sonuçlarını veriyor. Kent içi toplu taşımacılıkta daha önce AB plakası ile hizmet vermeye çalışan araçlar, AN plakası ile tescillenmesi bir yandan ulaşım esnafına daha önce alınmış yargı kararlarına uygun çalışma ortamı oluşturdu. Öte yandan toplu ulaşımda modernizasyonu, engellisine değer veren çağdaş toplu ulaşıma geçişi sağladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’nın çalışmaları ile daha önce yargı kararı ile iptal edilen AB plakası ile hizmet vermeye çalışan toplu taşıma araçlarının, AN plakasına dönüşümü sağlandı. AN plakası ile trafik tescil belgelerini alan ulaşım esnafı hizmet üretmeye devam ediyor. Ulaşım esnafının çalışma şartlarını ve psikolojisini olumsuz etkileyen bu durumun, ulaşım esnafını rahatlatarak hukuka uygun çalışma şartlarına kavuşturduğu bildirildi.

Toplu ulaşımda AB plakadan AN plakaya tescili sadece araçların değil, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylere verdiği önem ve değerin de tescil etmiş olduğu, eskiden kullanılan araçlar yeniden tasarlanarak 15+1 koltuk kapasitesiyle engellilerin de kullanımına uyarlandığı kaydedildi. Eski araçlar iç tasarımının yanı sıra hidrolik kapı sistemleriyle de engelli vatandaşların tekerlekli sandalyeleriyle de biniş ve inişlerine uygun hale getirildiği belirtildi.

ulasim-esnafini-ve-engelliyi-rahatlatan-plaka-tescili

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.