Arifiye İlçesine Ulaşım Hızlı Tren Çalışması Nedeniyle Sekteye UğradıArifiye İlçesine Ulaşım Hızlı Tren Çalışması Nedeniyle Sekteye Uğradı :Arifiye İlçesi’ne sonradan dahil olan yaklaşık 15 bin nüfuslu mahalle ve köyler ilçe merkezine gidememekten şikayetçi.

Daha önce Arifiye ilçe merkezinde Kaymakamlık binasına kadar giren özel halk otobüsleri şu sıralar hızlı tren hattındaki çalışmalardan dolayı yolun kapanması sebebiyle ilçe merkezine giremezken alternatif yolun oluşturulmaması sonradan dahil olan yaklaşık 15 bin nüfusun yaşadığı mahalle ve köy sakinlerini ilçeye gidememesine neden oluyor.

OTOBÜSLER İLÇE MERKEZİNE GİRMİYOR
Konu ile ilgili görüşlerini bildiren vatandaşlar, “Kaymakamlık veya Belediye ile işimiz olduğunda önce Adapazarı’na oradan Arifiye’ye gitmek zorunda kalıyoruz. Çektiğimiz yol ayrı verdiğimiz ücret ayrı bir dert. 2 hafta öncesine kadar direk ilçeye giden otobüslerimiz vardı ancak tren hatlarındaki çalışmalardan dolayı yol kapandı ve otobüsler ilçe merkezine giremiyor. Yeni terminal güzergahını da köy otobüsleri kullanamıyor. Belediye tarafından ikinci bir yol alternatifi oluşturulmadı buda bizi mağdur ediyor” dediler.

BİZ SORUNUMUZU KİME AKTARACAĞIZ
Kirazca Mahalle Muhtarı Fikret Çetin ise “ İlçeye sonradan dahil olan mahalle ve köyler olarak mağdur durumdayız. Resmi daireler ile işimiz olduğunda ilçe merkezine gidemiyoruz. Çünkü otobüslerimiz ilçe merkezine hiçbir şekilde giremiyor. 10 – 15 bin nüfusumuz var. Ve bu insanların resmi daireler veya ilçe merkezinde muhakkak işleri var ve bundan sonrada olacak. Biz ilçe merkezine nasıl gideceğiz. Belediye başkanına konuyu ilettim beni bu işe karıştırmayın dedi. Biz sorunumuzu kime aktaracağız. Bu sorun çözülmezse konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na taşıyacağız. İnanıyorum ki Zeki Başkan bu sorunu çözecektir” dedi.

SANDIKTA CEVAP VERECEĞİZ
Muhtar Çetin, “Sonradan dahil olan mahalle ve köyler Arifiye Belediyesi’nin çöp toplama hizmetinin dışında hiçbir hizmetinden faydalanamazken birde bu iş çıktı başımıza. Ama yakında seçim var. Bu vatandaşları görmemezlikten gelen bu kişilere sandıkta cevabı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak : www.adapostasi.com

Reklamlar