Ordu Raylı sistem hattı Efirli’den Gülyalı’ya olmalıOrdu Raylı sistem hattı Efirli’den Gülyalı’ya olmalı :Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ufuk Ünal, Ordu’da raylı sistemin olması gerektiğini ifade etti.

Ordu’da raylı sistemin olması gerektiğini ifade eden Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ufuk Ünal, büyükşehir olan Ordu’da kent içi ulaşım için raylı sistemin bir ihtiyaç olacağını belirtti.

Ordu’nun büyükşehir olmasından sonra ulaşım açısından düşünülebilecek çok uygun bir proje olduğunu dile getiren Ünal; “Üniversitemiz git gide büyüyerek gelişiyor. Zamanla öğrenci sayısında da büyük artış olacak. Kent içi ulaşıma baktığınızda şu an bile trafik tıkanıyor. Yollarımız, caddelerimiz gereği gibi kullanılamıyor.” dedi.

“Proje Efirli’den Gülyalı’ya olmalı”

Bu tarz konuların gündeme getirip, kamuoyunun bilgilendirilmesi adına memnun olduğunu söyleyen Ünal, “Böyle bir yatırımın kazandırılması için Ordu’ya öncülük yapmasından dolayı Ordu Hayat gazetesine için teşekkür ediyorum. Bunlar gerçekten Ordu için, yaşadığımız kent için çok önemli konular. Gazetecilik bence bu şekilde yapılmalı. Ordu’ya yapılması gereken hizmetleri takip edip, gündeme getirip, kamuoyu oluşturmak, yatırımın gelmesi açısından oldukça önemli girişimlerdir. Bunun yanında bildiğiniz üzere çevre yolumuz da yapılıyor. İnşallah kısa bir süre sonra bitecek. Belki şu an için bu yol yetersiz gibi ama çevre yolu kullanılmaya başlandığında çok büyük bir rahatlama olacak. Raylı sistem konusunda Efirli’den Gülyalı’ya kadar, havaalanını da içine alacak uygun bir proje düşünülürse, insanlarımız raylı sistemi çok rahat kullanabileceklerdir. Eğer bunun devamı olarak Giresun’da havaalanına kadar böyle bir projenin içinde yer alırsa, Ordu ile Giresun birbirine bağlanmış olacaktır. Ordu Ticaret Odası olarak böyle bir projeye başlanırsa her zaman için destek vereceğimizi söyleyebilirim” diye konuştu.

Orduya Rayli sistem uygun bir proje

Kaynak : www.ordupostasi.com

Reklamlar1 Comment

  1. Yıl olmuş 2017 “Büyükşehir ordu’da” ulaşım hala dolmuşla sağlanıyor .önce bir otobüs getirtilsin de tramvay bir kenara dursun.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.