Topbaş: İstanbula 60 Milyar Liralık Yatırım Yapılacak

Topbaş: İstanbula 60 Milyar Liralık Yatırım Yapılacak :İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a yapılacak dev şehir parkından metrobüs güzergahının geleceğine dair İstanbul’un çehresini değiştirecek projelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a dair projelerle ilgili merak edilen birçok detaya açıklık getirdi.

Topbaş, öncelikli olarak şehir parkıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan’ın Central Park benzetmesine karşı çıkışıyla gündeme taşıdığı şehir parkı projesi için Topbaş, dev şehir parkının isminin ‘Çırpıcı’ olabileceğini ancak henüz netleşmediğini ifade etti. Kadir Topbaş, bu ismin İstanbullu’larla tartışılarak belirleneceğinin de altını çizdi.

Kanal İstanbul’un güzergahıyla ilgili soruların da yöneltildiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Kanal İstanbul’un Hükumetin özel bir projesi olduğunu ve güzrgahı kendisinin açıklayamayacağını ifade etti.

Her gün milyonlarca İstanbullu’yu taşıyan Metrobüslerle ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Topbaş, metrobüslerin metroya dönüştürüleceğini açıkladı. Buna göre E-5 üzerindeki Metrobüs hattı metroya dönüştürülecek.

Topbaş, 28 milyar lirası ulaşıma yönelik olmak üzere İstanbul’a 60 milyar lrayı aşan yatırımların yapılacağının da müjdesini verdi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar