Medel Elektronik yeni tesislerindeMedel Elektronik yeni tesislerinde :Medel Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Sarımaden, yeni tesislerini hizmete açtıkları söyledi. Sarımaden bu yatırımla üretim kapasitelerini ve ürün çeşitliliğini artırdıklarını da belirtti.

Medel Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Sarımaden, hizmete açtıkları yeni tesislerinde üretim kapasitelerini artırdıklarını ve ürün gamını genişlettiklerini söyledi.

Medel’den dev yatırım
Medel Elektronik yeni merkezinde hizmet vermeye başladı, 7 bin metrekare kapalı alana sahip olan tesiste, Otomasyon, Elektronik Cihaz Üretim, Demiryolu Ürünleri Üretim, Depo, Mekanik Üretim ve İdari Kat bölümleri bulunmakta.

1994’ten beri sektörde
Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Medel Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Sarımaden, 1994 yılında 2 çalışanı ve 50 metrekaralik bir alanda faaliyetine başlayan firmanın bugün, 25 mühendis 70 tekniker ile birlikte 105 çalışanı ile sektöre hizmet verdiğini söyledi.

AR-GE’ye büyük önem
Faaliyete başladıkları günden beri AR-GE çalışmalarına büyük önem verdiklerine dikkat çeken Sarımaden, “sürekli AR-GE çalışmaları yapmaktayız. Türk sanayisinin ihtiyacı olan elektronik ürünleri ve sistemleri geliştirmeyi amaç edinen firmamız çoğu mühendislerden oluşan tam zamanlı 15 AR-GE personeli ile çalışmalarına devam etmektedir. Firmamızda üretim bölümünden ayrı olarak konumlandırılmış ve izole edilmiş AR-GE faaliyet alanı bulunmaktadır. Burada tüm zamanını AR-GE faaliyetlerine ayıran mühendis ve tekniker kadro tarafından tasarım ve geliştirme çalışmaları yürütülmektedir. Bu sayede ülkemizin ihtiyacı olan yenilikçi ve özgün ürünleri geliştirmeyi başararak, önceden tamamen dışa bağlı olan birçok ürünü Türk sanayisinin kullanımına sunduk. Yine belirlediğimiz hedefeler doğrultusunda, 2023 yılında mevcut kapasitemize yüzde 300 artırarak, üretimimizin yüzde 50’sini ihraç etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Daha kaliteli hizmet
Yeni tesisleriyle birlikte mevcut ürünlerini daha planlı, kaliteli ve hızlı yapabileceklerini belirten Niyazi Sarımaden, Bu sayede hizmet kalitelerini ve üretim miktarlarını arttıracaklarını ve ayrıca oluşturdukları yeni test alanları ile yeni projeler ve yeni ürünler üreteceklerini ifade etti.
Yüzde 100 yerli ürün

Sarımaden, “Firmamız sanayi ve demiryolu olmak üzere başlıca 2 sektörde hizmet vermektedir. Sanayi sektöründe üretilen cihazlar ve otomasyon uygulamaları ile plastik, ambalaj, matbaa, demir-çelik, kâğıt, cam, dokuma-tekstil, vinç, asansör, elektrik santralleri, kömür madenleri, sac, tersane, gemi v.b. sektörlerine hizmet vermektedir. Çözüm önerilerimizi genellikle yüzde 100 kendi üretimimiz olan cihazlarla sağlamaktayız. Bu ürünlerin bir çoğunun Türkiye’deki tek üreticisi sayılırız. AC Motor Vektör Hız Kontrolü, DC Motor Hız Kontrolü, Demiryolu Uygulamaları, Tersane Uygulamaları, Kenar Kontrol, Gergi Kontrol, Kamera Kontrol, Register Kontrol ve Otomasyon uygulamalarında ihtiyaç duyulan elektronik ölçüm/kontrol kartları, cihaz ve sistemlerini geliştirmekte ve üretmektedir. Yeni yerimize taşınmakla beraber yeni birkaç ürün için AR-GE çalışmalarına başladık” dedi.

7/24 servis sağlanıyor
Medel Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Sarımaden, “Medel Elektronik olarak kendi tesislerimizde ürettiğimiz 400 binden fazla ürününü, yurt içinin yanı sıra Asya, Ortadoğu ve Balkanlarda faaliyet gösteren satış ve pazarlama ağı ile tüm dünyanın hizmetine sunmuştur. Firmamızın 10 adet yurt içi 7 adette yurt dışı olmak üzere toplam 17 adet bayisi bulunmaktadır. Yapmış olduğumuz yeni yatırımlar sonucundaki üretim artışı ile bayi ağımızı genişletmeyi düşünmekteyiz. Ürünlerimiz ve otomasyon uygulamalarımız için 7/24 teknik servis hizmeti sunmaktayız. Yurt içinde yerli firma olmamızın getirdiği en önemli avantajlardan bir tanesi müşterilerimizin beklentilerini ve çalışma şartlarını çok iyi bilebilmemizdir. Satış sonrası destek kapsamında; uygulamalar konusunda deneyimli personelimiz ile devreye alma ve arızaya müdahale konusunda hızlı cevap verebilen bir firmayız. Özellikle kamu kuruluşlarına (TCDD, TSK, savunma sanayi, tersaneler v.b.) yapmış olduğumuz çalışmalarda bu hizmetimizin takdirini görmekteyiz. Yabancı menşeili ürünlere verilen satış sonrası hizmet gecikmeli ve çok daha pahalı olarak verilmektedir” şeklinde konuştu.

Reklamlar