Başmüfettiş Uysal’dan Mersini uçuracak projelerBaşmüfettiş Uysal’dan Mersini uçuracak projeler :Türkiye’nin önemli bürokratlarından Mersin’in öz evladı Başmüfettiş Mustafa Uysal, AK Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı oldu.

Uysal,idialı projeleriyle dikkat çekiyor. Mersin’in trafik problemini; metro, hafif raylı sistem ve deniz ulaşımında atılacak adımlarla çözmeyi planlayan Uysal, turizmi patlatacak deniz uçağı ve hava taksisi projesiyle hayalleri zorluyor.

Özellikle Mersin’de yoğun göç dalgasının neden olduğu trafik sorununu çözecek projeler geliştiren Mustafa Uysal göreve geldiği anda İzmir ve İstanbul’daki hafif raylı sistem ve metronun benzerlerini Mersin’de kuracağını belirtti. Uysal, “Mersin’in iletişim ve ulaşım sistemini güçlendirmek, turizm merkezi haline getirmek için Deniz Uçağı ve Hava Taksisi projesini hayata geçirmek istiyoruz. Bu projeyle Mersin’in çevre ilçe ve iller arasındaki iletişimi, turistik merkezlerle arasındaki bağı güçlendirmek istiyoruz.” dedi.

TRAFİK ÇİLESİNE SON

Mersin’in en önemli sorununun trafik sorunu olduğunu vurgulayan Başmüfettiş Uysal, Mersinliler’in evden işe, işten de eve gidip gelmekte zorlandıklarını hatırlattı. Arka arkaya çevre yolları açılmış olsa da Mersin’in trafik çilesinin bitirilemediğini kaydeden Uysal, “Yeni bir parelel çevre yolu daha açılsa yine trafik sıkışıklığı son bulmayacak. Mersin’in trafik sorununun çözümü için Ankara, İzmir ve İstanbul’da hayata geçirilen METRO – MARMARAY, İZBAN ve Hafif Raylı Sistem projelerinin benzerlerini Mersin’de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Güzergah olarak da Tarsus’tan, Anamur’a kadar devam edecek hattın proje çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

Bu güzergahın dışında çevre illerdeki belediyelerle işbirliği yapılarak hattın diğer uçlarının, Antalya’dan Adana, Osmaniye, İskenderun, Antakya hatta Gaziantep’e kadar uzatılabileceği bilgisini veren Uysal, deniz ulaşımına yönelik projeler de geliştirdiklerini anlattı.” Taşucu – Kıbrıs arasında çalışan feribot seferlerinin benzerlerini Tarsus – Anamur arasında yapmayı planlıyoruz. Bu şekilde modern feribotlar ve iskeleler Tarsus’tan şehir içine ve Adana’ya aktarma otobüsleri koyarak kesintisiz ve konforlu ulaşımı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“MERSİN’İ DUBAİ GÖRÜNTÜSÜNE KAVUŞTURACAĞIZ”

“İlkemiz; kimseye zarar vermeden, kimseyi tedirgin etmeden, her kültürün yasal mevzuatlar ölçüsünde Mersin’de kendini temsil etmesini, ticari çalışmalar yapmasıdır.” şeklinde konuşan Uysal, Mersin’i Dubai görüntüsüne, rolüne hatta daha ilerisine hazırlamayı planladıklarını kaydetti. Uysal, “Sermayeye kapımızı sonuna kadara açarak, Mersin’in yaşam kalitesini yükseltmek istiyoruz. Projelerimiz çılgın ancak emsali olmayan projelerdir. Bu çalışmalarımızda hükümetimizin de desteği alınarak Mersin’i Türkiye’ye model kent olarak sunmak istiyoruz.

MERSİN’E DENİZ UÇAĞI VE HAVA TAKSİSİ

Mersin’in iletişim ve ulaşım sistemini güçlendirmek, turizm merkezi haline getirmek için Deniz Uçağı ve Hava Taksisi projesi hayata geçirilecek. Bu projeyle Mersin’in çevre iletişimi, iller ve turistik merkezlerle arasındaki bağı güçlendirilecek. Projenin benzeri Kocaeli Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Deniz uçağı projesiyle Kocaeli İstanbul arası 3,5 saatten 15-20 dakikaya indi” şeklinde konuştu.

Uysal’ın Mersin’i dünya kenti yapacak diğer projelerini önümüzdeki günlerde açıklayacak olması merakla bekleniliyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.