Kemal Demirel Bursaya ve Türkiyeye Demiryolu İstiyoruz konulu fotoğraf sergisinin 5.sini açtıKemal Demirel Bursaya ve Türkiyeye Demiryolu İstiyoruz konulu fotoğraf sergisinin 5.sini açtı :CHP Eski Bursa milletvekili Kemal Demirel,16 yıldır mücadelesini vermiş olduğu “Trafik Terörüne Yeter Artık. Bursa’ya ve Türkiye’ye Demiryolu İstiyoruz” konulu fotoğraf sergisinin 5.sini açtı.
Bursa’ya demir yolu gelmesi için verdiği mücadeleleri anlatan fotoğraf sergisi, Doğu Anadolu’da demiryollarının yaygınlaştırılması halinde trafik kazalarında ciddi bir düşüş yaşanacağını söyleyerek Muş’ta eylem yapmıştı. Demirel, “Eylemlerini daha sonra Van’da, Bitlis’te, Siirt’te, Diyarbakır’da, Erzurum’da, ve Erzincan’da sürdürmüştü.
21. ve 22. dönem Bursa Milletvekilliği yapan 41 yıllık siyasetçi Kemal Demirel, en son 16 yıl önce başlattığı Bursa’ya demiryolu kazandırma mücadelesi çerçevesinde bugüne kadar yaptığı çalışmaların kupürleri ve fotoğraflardan oluşan sergiyi Ankara’da TCDD Sanat Galerisi’nde sergilemişti.
Trafik terörüne karşı mücadele savaşını fotoğraflarını sergilemeye devam eden Demirel, son olarak Bursa’da “Trafik Terörüne Yeter Artık. Bursa’ya ve Türkiye’ye Demiryolu İstiyoruz” konulu fotoğraf sergisinin 5.sini açtı.
Demirel konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada trafik terörüne dikkat çekmek amaçladığını belirtereki, ” 16 yıldır bu mücadeleyi veriyorum ve ölene kadar vermeye devam edeceğim” dedi. Demirel, demiryollarının önemine de değinerek, “ artık ülkemizde hızlı tren dışında bir iki ili kapsayan hızlı tren dışında bir önemi kalmayan demiryolu taşımacılığına daha fazla yatırımlar yapılmalıdır. Çünkü hala demiryolu taşımacılığı en güvenli ve her hava koşullarında kullanılan bir ulaşım yöntemidir. Aynı zamanda her yıl binlerce kişinin hayatını kaybetmesine veya yaralanmasına sebep olan trafik kazalarını en aza indirgemesi açısından da demiryolu ulaşımı önem arzetmektedir” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.