Konya ulaşımı yeni bir döneme hazırlanılıyorKonya ulaşımı yeni bir döneme hazırlanılıyor :Konya ulaşımında yeni bir döneme hazırlanılıyor. Bayramdan önce duyurulan ve Skoda tarafından yapımı tamamlanan 1 adet tramvay 15 Ekim’de Konya’ya geldi
Konya’nın ulaşım ağında köklü değişikliklere hazırlanan Büyükşehir Belediyesi’nin bu alanda attığı en önemli adımlardan olan yeni tramvaylar, yapımcı firma tarafından tamamlanarak Konya’ya gönderilmeye başlandı. Yüklenici firma Skoda tarafından yapımı ve test sürüşü tamamlanan 1 adet tramvay 15 Ekim’de Konya’ya geldi. Tramvayın lansmanı yapıldıktan sonra seferlere başlaması beklenirken yeni tramvayların tamamının ulaşım filosuna katılmasına paralel olarak Konya ulaşımında da radikal değişikliklere gidilecek.
ULAŞIM YERALTINA
Bilindiği üzere Konya’da ikinci bir tramvay hattı da, Alaaddin Tepesi’nden yeni Adliye bölgesine planlanıyor. Mevcut tramvayların bu hatta alınmasının, yeni tramvayların da Alaaddin- Üniversite güzergahında seferlere başlamasının düşünüldüğü öğrenildi. Öte yandan yeni tramvaylarla birlikte turnike sistemine geçilecek. Kültürpark’ın altından Kent Plaza durağına kadar tramvaylar metro sisteminde olduğu gibi yeraltından çalışacak. Böylece Bosna ve üniversite duraklarına ulaşım da hızlanacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.