Sular kesildi Ankaray durduSular kesildi Ankaray durdu : Marmaray projesine dair tartışmalar sürerken başkentte sular kesildi, Ankaray durdu. Konya Yolu üzerinde yaşanan su arızası Çankaya ilçesini susuz bıraktı. Arızayı gideren Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipler tedbirsiz davranınca kepçe Ankaray metrosunun raylarına hasar verdi. Ankaray kullanıma kapatıldı. Görgü tanıkları facianın eşiğinden dönüldüğünü anlattılar.
ÇANKAYA YİNE SUSUZ KALDI
Marmaray projesinin AKP’nin “açılış aşkı” nedeniyle hazır olmadığı halde kullanıma açıldığı iddialarının yankıları sürerken, AKP belediyeciliği Ankara’da da su kaynattı.
Ankara’da geçtiğimiz günlerde yaklaşık 72 saat susuz kalan Dikmen, dün gece ana su borusunda meydana gelen arıza nedeniyle yine kesinti yaşadı. Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) üzerinde, AŞTİ karşısında bulunan 1600 mm çapındaki ana su borusunda meydana gelen arıza nedeniyle Çankaya’nın önemli bölümüne su verilemedi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgiye göre, arıza nedeniyle Çankaya ilçesini besleyen ana pompalardan su akışı durduruldu. Dikmen diye bilinen ve kalabalık bir nüfusu barındıran bölge ile birlikte Sancak, Birlik, Hoşdere, Ata, Keklikpınarı, Öveçler mahalleleri de su alamadı.
ALEV ALDI
Ana borudaki arızayı gidermek için çalışmaya başlayan ASKİ ekibi neredeyse bir faciaya neden oluyordu. Banliyö treninin ardından Ankara’nın ilk raylı şehir için ulaşım sistemi olan Ankaray’ın raylarının hemen altından geçen boruya müdahale eden kepçe, raylara hasar verdi. Bu esnada kopan elektrik kabloları raylarda kıvılcıma yol açtı. Kıvılcım rayların çevresinde küçük çaplı yangına yol açtı.
AŞTİ’YE ULAŞIM DURDU
İstasyonda bulunanlar büyük panik yaşadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri istasyon ve çalışmanın yapıldığı yerin çevresini hemen boşalttı. Ankaray’ın Emek ve AŞTİ duraklarına seferler durduruldu. Ankara’nın otogarı AŞTİ’ye ulaşım adeta durdu.
O esnada istasyonda olan Orhan Küden adlı vatandaş, yaşadıklarını gazetemize anlattı. Kepçenin raylara değmesiyle etrafa kıvılcımlar saçıldığını söyleyen Küden, “Tam o esnada bir metro geliyordu. Ortalık alev alınca kaçtık. Tren yerinden kalkan rayların orada durdu. Az kalsın kepçe trene çarpacaktı” dedi.
ODTÜ YOLU İÇİN SU KESİNTİSİ
Ayrıca, ODTÜ arazisinden geçmesi nedeniyle tartışmalara neden olan Eskişehir Yolu ile Konya Yolu arasındaki otoyol çalışmaları nedeniyle çevre semtlerde su kesintisi yapılacak. ASKİ’den yapılan açıklamada, 4 noktada yapılacak bağlantı çalışmalar nedeniyle 31 Ekim Perşembe saat 00.00’dan 1 Kasım Cuma günü saat 16.00’a kadar 40 saat süreyle bölgeye su verilmeyecek. Kesinti yaşanacak mahalleler şöyle: Çiğdem Mahallesi, Karakusunlar Mahallesi, 100. Yıl Mahallesi, Çukurambar Mahallesi, Kızılırmak Mahallesi ve İşçi Blokları.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.