YHT Kurban bayramı tatilinde 150 bin yolcu taşıyacakYHT Kurban bayramı tatilinde 150 bin yolcu taşıyacak :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bünyesinde faaliyet gösteren Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) Kurban Bayramı tatili süresinde yaklaşık 150 bin yolcu taşıması bekleniyor.
Resmi tatilin 9 olarak açıklanmasıyla birlikte YHT’nin Ankara-Eskişehir ve Eskişehir-Ankara arasındaki seferlerinde biletler bayrama bir hafta kala tükendi. Bunun üzerine TCDD resmi sitesinden yaptığı duyuruyla bu hat üzerindeki ulaşıma ek sefer konulduğunu açıkladı. Yapılan duyuruda 12-13 ve 19-20 Ekim tarihlerinde karşılıklı birer ek sefer konulduğu ve ek sefer için biletlerin satışa sunulduğu bildirildi.
Bu arada, Ankara-Konya ve Eskişehir-Konya arasında bayram sebebi ile henüz bir bir bilet sıkıntısı yaşandığı belirtildi.
Şuanda Ankara-Eskişehir gidiş dönüş günde 10’ar sefer olarak hizmet veren YHT’nin bu hat üzerinde Kurban Bayramı tatili süresince yaklaşık 75 bin yolcu, Ankara-Konya gidiş dönüş ise yaklaşık 50 bin, Eskişehir-Konya yaklaşık 15 bin, ek seferlerle birlikte de toplamda yaklaşık 150 bin yolcu taşıması bekleniyor.
Bayram boyunca fiyatlarda bir artış veya indirim olmadığı da belirtilirken, Ankara-Eskişehir arasına başka ek sefer konulmayacağı öğrenildi.
Öte yandan Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşlar otobüs firmalarında da bilet bulmakta zorlanırken, firmaların koyduğu ek seferlerde yerlerin bulunduğu kaydedildi.

 

Reklamlar