Arifiyede Hemzemin Geçit Yaya Ve Araç Trafiğine KapatıldıArifiyede Hemzemin Geçit Yaya Ve Araç Trafiğine Kapatıldı :Arifiye Arifbey Mahallesi üzerinde bulunan ve Arifbey Mahallesi ile Fatih ve Neviye Mahallelerini bir birine bağlayan hem zemin geçit, Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında yapılacak çalışmalar nedeniyle Perşembe gününden itibaren yaya ve araç trafiğine kapatıldı.
Arifiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de, hemzemin geçide alternatif oluşturacak Müselles mevkiinde yapılan köprüyü Atatürk Caddesine bağlayacak 7 metre genişliğindeki yolu açmak için çalışmalarını başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre; Hemzemin geçidin altından geçen su, doğalgaz ve elektik tesisatları yeni açılacak 7 metre genişliğinde yol aracılığı ile deplase edilecek.
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada, “Yüksek Hızlı Ten Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar nedeniyle hem zemin geçit yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Araçlar, Fatih Mahallesi Fatih Caddesi üzerinden ulaşımı sağlıyor. Hem zemin geçit yerine alt geçit yapılacak. İnşaat süresince yayalarımızın mağdur olmaması için TCDD yetkilileri ile bir çalışma başlattık. İnşaat alanında yay ulaşımı için güvenli bir yaya yolu inşa edeceğiz” dedi.

Reklamlar