Rusyada tren istasyonunda Duty Free hizmete girdiRusyada tren istasyonunda Duty Free hizmete girdi :Rusya’da ilk defa tren istasyonunda Duty Free açıldı. .Rusya’nın Demiryolu tarihinde ilk kez Çin sınırında bulunan Zabaykalsk tren istasyonunda gümrüksüz alışveriş yapılan Duty Free mağazası açıldı.
Rusya Demiyolları’ndan İtar Tass haber ajansına yapılan açıklamada, 30 metre karelik alana sahip mağazadan Moskova- Pekin hattında yolculuk yapanlar alışveriş yapabilecekler.
Duty Free’nin hazırlık sürecinde dışarıdan gelen kişilerin mağazaya girmesini engellemek için demiryolu yolcuları için teknoloji hizmeti de geliştirildi.
Zabaykalsk tren istasyonunda açılan gümrüksüz alışveriş mağazası Duty Free’nin demiryollarındaki ilk denemesi oldu. Bu karar geçtiğimiz Nisan ayında hükümet tarafından tren istasyonlarıyla ilgili düzenlemelerin yapılması sonuca verildi.
Rusya Devlet Demiryolları Tren Garları Dairesi Başkanı Sergey Abramov, Petersburg şehrinde bulunan Finlyand tren istasyonunda da Duty Free mağazasının açılması için hazırlıkların başlatıldığını da kaydetti.

Reklamlar