Vali Vasip Şahin TCDD 5.Bölge müdürlüğünü ziyaret ettiVali Vasip Şahin TCDD 5.Bölge müdürlüğünü ziyaret etti :Vali Vasip Şahin TCDD 5.Bölge müdürlüğünü ziyaret ederek Bölge Müdürü Üzeyir Ülker’den brifing alarak bölge müdürlüğü ve bağlı birimleri ile Malatya Gar’ında ve sosyal tesislerinde incelemelerde bulundu.
Bölge Müdürü Ülker, Müdür yardımcıları, İşletme müdürü ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Şahin’e Ülker tarafından bölge müdürlüğü ve faaliyetleri hakkında brifing verildi.
Ülker verdiği brifingde 5.Bölge Müdürlüğü olarak ; TCDD nin yük ve yolcu taşımacılığındaki payını arttırmak, tekayyüdatları azaltmak, tehirleri asgariye indirmek, deray olaylarını minimize etmek, lokomotifleri verimli şekilde kullanmak ve yatırımları azami şekilde gerçekleştirmek olan öncelikli hedefine ulaşması için az olan kadroları ile gayreti bir çalışma göstererek taşımacılık ve teknik konularda en başarılı bölge müdürlüğü olduklarını dile getirerek yük dolumlarında önceki yıllara göre % 53,57 artış sağlandığını, tekayyüdatlar (“Demiryolunda bakım – tamir yapılana kadar geçici olarak hız sınırının aşağıya çekilmesi) 615 km. 221 km.ye düşülerek % 64, Tehirler 174 dk. dan 58 dk.ya düşürülerek % 66, tekayyüdat sayısının 21 den 16 ya indirilerek % 23 lük iyileşme sağlandığını belirtti.
Ülker , Yük trenlerinde tehir süresinin 128 dk. dan 58 dk. ya, yolcu tren tehir süresinin de 56 dk. dan 43 dk. ya çekildiğini, Lokomotif tren cerri (verimli çalışma süresi) ortalamasının 7.51 saatten 7.94 saate çıkarıldığını, bir önceki yıl 76 olan deray (tekerlerin raydan çıkması) sayısı 29’ a düşürüldüğü ve 2013 yılında 155 Milyon TL.- sözleşme bedelli 124 adet yatırımda % 94 gerçekleşme elde edildiğini söyledi.
Brifing sonrası Vali Şahin, Bakım onarım atölyeleri, depolar ,sosyal tesisler, gar binası ve peronları ile Haberleşme ve Kumanda Merkezini gezerek yetkililerden ve çalışanlardan bilgi aldı. Bilgisayar destekli yeni kumanda merkezi hakkında bilgi aldıktan sonra telsiz aracılığı ile yaptığı konuşmada o esnada seferde olan tren makinistlerine ve çalışanlarına kazasız ve belasız hayırlı yolculuklar, başarı ve mutluluklar diledi.İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.