DSİ’den Rahmanlar Köprüsü ile İlgili Açıklama

DSİ’den Rahmanlar Köprüsü ile İlgili Açıklama :Ödemiş’teki bazı yerel gazetelerde “Rahmanlar Barajı’nda üretici önce istimlak istiyor” başlığıyla yayınlanan haberle ilgili DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’nden açıklama geldi.
18 Nisan 2014 tarihinde Ege Bölgesi’nde yayınlanan gazetelerde de geniş şekilde yer bulan haberle ilgili yapılan açıklamada, yıkılan köprü ve kamulaştırma konularıyla ilgili çeşitli bilgiler verdi. Yıkılan köprünün yerine sağlanan geçişle ilgili fotoğraflar da yayınlandı.
Yapılan açıklamada, “18.04.2014 tarihli gazete haberleri incelenmiş olup söz konusu geçiş yapısının Rahmanlar Barajı göl alanında kaldığı, göl alanında yapılacak inşai faaliyetleri tekniğine uygun bir biçimde yürütmek, zemin özelliklerini yerinde görmek üzere idaremizin bilgisi dahilinde yüklenici makineleriyle çalışma yapılmaktadır.
“KÖPRÜ RİSK TEŞKİL EDİYORDU”
Söz konusu yapının makineli faaliyetler esnasında zeminle ilişkisinin kesilerek yan yatmaya başladığı görülmüş olup iş güvenliği açısından risk teşkil etmesi, üzücü bir olaya mahal verilmemesi için acilen kaldırılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
İdaremizce kamulaştırma faaliyetleri hızla yürütülmekte olup her aşamada ilgili vatandaşlarımıza bilgi verilmektedir. Yol ağında yer almayan ancak üreticilerin hâlihazırda yol olarak kullandığı, haberde de belirtilen geçiş mağduriyeti ilk etapta makineli çalışma ile çözülmüştür. Ancak ilerleyen inşai faaliyetlerde bu geçişin kullanılması mümkün olmayıp vatandaşlarımızın köy içinden de ulaşabilecekleri alternatif güzergâhı kullanmaları gerekmektedir.
“KAMULAŞTIRMA BEDELLERİ YAKIN ZAMANDA YATIRILACAK”
Ayrıca bu bölgenin kamulaştırma faaliyetleri devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde uzlaşma komisyonu görüşmeleri tamamlanarak kamulaştırma bedelleri yatırılarak bölgenin tahliyesi sağlanacak olup bu bölge boşaltılacaktır. Ayrıca geçiş 1 gün sonra tekrar trafiğe açılmıştır. Yol sadece tarla yollarına gidişi sağlamaktadır”Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar