Kesimoğlu demiryolu sevdalısı olduKesimoğlu demiryolu sevdalısı oldu :Demiryolu Sevdalıları Derneği Kurucu Başkanı 22. ve 23. Dönem CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu makamında ziyaret ederek “Onursal Üyelik” kaydını yaptı.

Bursa’nın ve Türkiye’nin demir ağlarla örülmesi için 1997 yılından bugüne kadar yaklaşık 17 yıldır mücadele ettiğini söyleyen Bursa Eski CHP Milletvekili Kemal Demirel, şimdi de Türkiye’de demiryolu ulaşımını desteklemek ve yaygınlaştırmak adına bir dernek kurduklarını söyledi.

“Trafik Terörüne Yeter Artık Demiryolu İstiyoruz. ” diyerek yola çıktıklarını söyleyen Dernek Başkanı Kemal Demirel Bursa’da demiryolu inşaatının başlamasıyla amacına ulaştığını ve inşaat çalışmalarını da yakından takip ettiklerini söyleyerek amaçlarının 10.Yıl Marşı’nda olduğu gibi Türkiye’yi Demir Ağlarla Örmek olduğunu söyledi.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ise Bursa Eski CHP Milletvekili Kemal Demirel’in ziyaretinden memnun olduğunu, Demiryolu Sevdalıları Derneği Onursal Üyeliği’nin kendisini gururlandırdığını ifade etti.

Sivil Toplum Örgütlerinin her zaman yanında olduklarını ve Demiryolu Sevdalıları Derneği ile iş birliği doğrultusunda Kırklareli’ye demiryolu seferlerinin başlaması için çalışacaklarını ifade den Başkan Kesimoğlu: “Demokrasinin en önemli yapı taşlarından olan sivil toplum örgütlerinin her zaman yanında olacağız. Bursa Eski Milletvekili ve Demiryolu Sevdalıları Derneği Başkanı Kemal Demirel’in 17 yıldır verdiği mücadeleyi yakından takip ediyorum. Kırklareli’ye demiryolu seferinin getirilmesi için iş birliği içinde olup, Kırklareli’de tren seferlerinin mutlak başlaması gerekmektedir. Bursa’ya trenin gelmesinde büyük emeği olan Kemal Demirel’i kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

Demiryolu Sevdalıları Derneği onursal üyelik protokolüne imza atan Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na Dernek Başkanı Kemal Demirel tarafından dernek rozeti takılarak, dernek flaması hediye edildi. Ziyaret, iyi dilek ve temenniler ile son buldu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.