Metrobüs durağında sözlü tacize hapisMetrobüs durağında sözlü tacize hapis :İstanbul’da metrobüs durağında genç bir kadına sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan bir kişi, 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezayı ertelemedi.

Üsküdar Altunizade metrobüs durağında E.D. isimli genç kadına “Bakar mısın, bekle beni” şeklinde cümlelerle sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan R.U., 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

‘ONU GEÇMEK İÇİN YOL İSTEDİM’
Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan R.U., suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Olay günü spor yapmak amacıyla yürüyüş yapıyordum. E.D. önümde yürüyordu. Onu geçmek için yol istedim ve bu amaçlı ona seslendim” dedi. Mahkeme, sanığın cezadan kurtulmak amacıyla suçlamayı inkar ettiğini, dosyada kamera kayıtlarının bulunduğunu ifade etti.

R.U.’nun E.D.’yi ısrarla takip ettiğini belirten mahkeme, ısrarla takibin “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçunu oluşturduğunu kaydetti.