TCDD’nin Derince Limanı yeniden ihaleye çıkıyorTCDD’nin Derince Limanı yeniden ihaleye çıkıyor :Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Aksu Derince Limanı ihalesi ile alakalı olarak “Ocak ayında iptal olan ihalenin hemen peşinden yeniden bir ihale düzenleme kararının alındığını vurguladı

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu tarafından yapılan açıklamada, Derince Limanı için bu ay Nisan ayı içerisindeyeni bir ihaleye çıkalacağı bilgisini verdi.

TCDD’ye ait olan Kocaeli Derince Limanı için gerçekleştirilen ilk özelleştirilme ihalesine toplamda altı şirket katılımda bulunmuştu. İhalede teklif veren üç firmanın elenmesinden hemen sonra açık artırma süreci başlatılmış ve arttırma 516 milyon dolar olarak başlangıç göstermişti. Açık artırmaya başlama rakamları ile alakalı firmalar tarafından sorun yaşanınca kalan üç şirket de ihaleden aynı anda çekilmişti.

Türkiye’nin İstanbul’dan sonra imalat endüstrisinde en gelişmiş şehri olarak bilinen Kocaeli’ne bağlı TCDD’ya ait olan Derince Limanı, İstanbul ve Bursa’ya yakınlığı ile Türkiye’nin en önemli ihracat ve ithalat kapılarından biri olarak görülüyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.