Batmanın trafiğini rahatlatacak köprülü kavşak bitiyor

Batmanın trafiğini rahatlatacak köprülü kavşak bitiyor :Batman trafiğini yüzde 80 rahatlatacak olan eski Devlet Hastanesindeki köprü, alt geçit ve kavşağın 2 ay içerisinde teslim edileceği belirtildi.
Yapımı devam eden eski Devlet Hastanesindeki köprü, alt geçit ve kavşağın 2 ay sonunda bitmesi hedefleniyor.
Köprülü kavşağın yapımını üstlenen şirketin sahibi Makine Mühendisi Uğur Bekiroğlu, çalışmaları yerinde görmek ve işi hızlandırmak için Ankara’dan geldi. Şubat ayında başlanan çalışmaların alt ve üst yapının bitme aşamasına geldiğini belirten Bekiroğlu, köprü kavşağın hizmete girmesiyle, buranın kentin lüksü olacağını söyledi. Bekiroğlu, Türkiye’nin birçok noktasında böylesi büyük projelere imza attıklarını ve Batman’da Gültepe Köprülü Kavşağının yanı sıra Devlet Hastanesi Köprülü Kavşağın 2. işleri olduklarını ifade etti.
Şubat ayından bu yana 2 vardiyalı olarak 50 personel ve 30 iş makinesiyle hummalı bir çalışma yürüttüklerini belirten şantiye şefi İsmail Hakkı Cevahir, geçici olarak verdikleri rahatsızlıktan dolayı Batmanlılardan da özür diledi. Cevahir yaptığı açıklamada, “Geçici olarak trafiği aksattığımızın farkındayız. Ancak Batman’ın geleceği için çalışıyoruz. 50 Personel ve 30 iş makinesiyle geceli gündüzlü yoğun bir mesaideyiz. Ağustos ayı sonunda köprülü kavşağı teslim etmeyi hedefliyoruz. 750 metre uzunluğunda ve 30 metre enindeki köprülü kavşağın bitmesiyle, bölgenin ve özellikle Batman girişinin çehresi değişecek.” diye konuştu.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.