Kirazlı Metro İstasyonuna otobüs hattı konulduKirazlı Metro İstasyonuna otobüs hattı konuldu :Bağcılar Teknik Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Meclisi, Kirazlı Metro İstasyonu’na bir otobüs hattı getirilmesini sağladı.

Bağcılar Teknik Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Meclisi Başkanı Nurullah Araz ile yardımcıları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de izniyle başlattıkları çalışma sonucu Kirazlı Metro İstasyonu’na bir otobüs hattı getirilmesini sağladılar. Otobüs, 12 okul, 2 özel hastane ve 2 de sağlık ocağının önünden geçerek her yaştan ve her kesimden yolcuları gitmek istedikleri istasyona götürüyor.

İstanbul’un nüfus olarak en büyük ilçesi olan Bağcılar’da hizmete giren Bağcılar-Zeytinburnu Tramvay Hattı ile ve Başakşehir-Bağcılar Kirazlı-Otogar Metro Hattı toplu taşımada büyük kolaylık sağlıyor. İlçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği tramvay ve metro istasyonlarına kolayca ulaşımın sağlanması için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ring seferleri hizmete sunuluyor.

Bağcılar’da yaklaşık 200 bin öğrenci 120 okulda eğitim görüyor. Öğrencilerin ve velilerin okullara rahatça ulaşımının sağlanabilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Meclisi Başkanı Nurullah Araz ile Muhammet Ali Otay, başta öğrenci ve öğretmenlerin de metrodan kolayca faydalanabilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden izin alarak çalışma başlattılar. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile görüşen 12. Ve 13. Sınıf öğrencileri, okulların önündeki duraklardan geçebilecek bir ring seferi konulması talebinde bulundular. Bunun üzerine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, gençlere İETT Bakırköy Yenibosna Hareket Amirliği ile görüşme imkanı sağladı.

12 OKUL 2 HASTANE 2 SAĞLIK OCAĞININ ÖNÜNDEN GEÇİYOR

Bakırköy Yenibosna Hareket Amirliği yetkilileri de kendilerine sunulan talep üzerine söz konusu güzergahta incelemede bulundular. Yetkililer, öğrencilerin taleplerini haklı bularak İETT ring seferi konulmasına onay verdi. Üç hafta önce başlayan ring seferlerine göre otobüs, Kirazlı, Kazım Karabekir, Barbaros, Güneşli, Hürriyet, Bağlar mahallelerini dolaşarak yolcu alınmasına başlandı.

Otobüs, 7’si ilkokul ve 7’si de ortaokul olmak üzere toplam 12 okulun önündeki duraklardan yolcu alıyor. Ayrıca, 2 özel hastane ile 2 de sağlık ocağının önünden de geçiyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.