Uludağ teleferik hattının açılış töreni ertelendiUludağ teleferik hattının açılış töreni ertelendi :Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ’a ulaşımı daha çağdaş bir hale kavuşturmak hedefiyle modernize ederek kente kazandırdığı yeni teleferikte yolculu seferlerin 7 Haziran Cumartesi günü başlayacağını söylemişti.Ancak Hava muhalefeti sebebi ile açılış töreni ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Bursa merkezinden Sarıalan’a kadar giden 2 istasyonlu mevcut hattın tamamen yenilendiğini anlatan Başkan Altepe, “Mevcut hatta tüm istasyon direkleri değişti ve hat yepyeni ve modern bir hat haline geldi. Yeni sistemle birlikte eskiden zor ve sıkıntılı olan seyahat şartları yerini çağdaş şartlara bıraktı. Yeni sistemle birlikte aerodinamik olan ve özellikle rüzgardan da en az etkilenen araçlar sisteme dahil edildi. Daha önceki araçlar 40 km rüzgar hızında sefere çıkamıyorlar, devre dışı kalıyorlardı. Şimdi ise teleferik 80 km rüzgara kadar çalışabilecek.

“Her 19 saniyede bir kabin yola çıkacak”
Her 19 saniyede 8’er kişilik kabinler yola çıkacak. Daha önceki sisteme göre kapasite tam 12 kat artmış oluyor. Eskiden vatandaşlar saatlerce sıra bekleyip teleferiğe binemiyor veya 35 km mesafede karayoluyla bu yolu kat ediyorlardı. Şimdi artık sıra beklemek zorunda kalmayacaklar. Bu modern teleferik istasyonundaki yeni kabinlerle Bursa’nın güzelliklerini seyrederek 12 – 13 dakikada Uludağ’a varmış olacaklar. Vatandaşlar panoramik manzaralı yolculukla, seyir zevkiyle Uludağ’a varacaklar.
Huzurlu ve güvenli yolculuk
Uzun yıllardır teleferikte büyük sıkıntıların yaşandı “Yeni teleferik, çok daha rahat koşullarla ve konforlu bir yolculukla, yükseklik korkusu olanların da rahatlıkla yararlanabileceği yeni bir sistem oluyor. Artık herkes güven ve huzurla yolculuk yapabilecek.

 

 

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.