Başkan Kocaoğlu: Aktarmalı ulaşım sistemi oturacakBaşkan Kocaoğlu: Aktarmalı ulaşım sistemi oturacak .Aktarmalı ulaşım sistemiyle ilgili de açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bize sorulmadı” eleştirilerine yanıt verdi. Kocaoğlu “Aktarmalı ulaşım sistemini 7-8 senedir çalışıyoruz. Bunun sonunda 2008 yılında 90 dakika tek bilet uygulamasını başlattık. Yolcu sayısı da tahsilat da arttı. Hem de aynı yol ve güzergahta! Devamında aktarma sistemini alıştırmak için 6 yıldır uğraşıyoruz Şimdi zamanı geldi. Okullar kapandı, Ağustos ayında okullar açılmadan İZBAN Torbalı’ya ulaşacak. Çok yakında metro Üçkuyular hattı açılacak. Okullar başlamadan, uygulamaya başlayıp çocukluk hastalıklarını gidermemiz gerekiyor. Projeyi açıklar açıklamaz, bilgilendirme başlar başlamaz karalama kampanyası başladı. Çeşitli yollarla, konuyu manupile etmeye başladılar. Bunu siyasiler yapabilir.

Onun kendi bakış açısıdır. Halk değerlendirir. Ama bunu toplumu tarafsız bilgilendirme görevi olan basın mensupları yapamaz, yapmamalıdır. Böyle bir şey hakkı yoktur. İzmirli gereğini yapacaktır. Biz ne gazete ne muhabir, kim ne yazarsa yazsın ilgilenmeyiz. Özgür iradesi ile yazar. Bize yazılan yazılar eleştiriler Türkiye’de kimseye yapılmaz. Yapacaklar. Biz de hatamızı göreceğiz. Hatalarımızı görüp düzeltmeye çalışıyoruz. Eleştiriler doğru haklı, art niyetsizse bizi bizliyor. Daha iyi hizmet etmemizi sağlıyor” dedi. Kocaoğlu, İZBAN Torbalı hattı açıldığında, metro Narlıdere hattı ve tramvaylar bittiğinde aktarmalı sistemin daha da oturacağımı, aktarmalı ulaşımın dünyada da uygulandığını söyledi.

Dört milyon İzmirliye inandıkların, İzmirlilerinde kendilerine güvendiklerini belirten Kocaoğlu, “İzmir belediyecilik tarihinde 3. kez halkın desteğiyle ipi göğüsleyen tek belediye başkanıyız. Bundan sonra genç arkadaşlar bizim 150 senede kırdığımız rekoru umarım kısa zamanda kırarlar. Çalışmak, başarmak , layık olmak onurla yaşam sürmek, hesap verilebilir yaşam sürmek. Arınla, namusla şerefinle görev yapmak tüm mesele bu” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.